KVP Kometu v základní části 1. ligy ani v Českém poháru v letošní sezoně nedokázal porazit. Na play-off se ale perfektně nachystal, doma jasně ovládl první semifinálový duel, ve druhém jen smolně padl.

V Brně ovšem ve třetím utkání doslova vyplenil místní bazén. Střelecky se prosazoval slovenský legionář Plvan, který vsítil šest gólů. Důsledná obrana dělala domácím značné problémy. Přerov zvládl důležité utkání na výbornou a zaslouženě zvítězil 16:9 i za přispění početné podpory fanoušků.

„První zápas nám vyšel po všech stránkách, byli jsme lepší v osobních soubojích, plavecky a dařilo se nám i střelecky z dálky. Proměňovali jsme šance a s lehkostí vyhráli velkým rozdílem,“ ohlížel se autor tří branek Andrej Janíček.

DALŠÍ NEDĚLNÍ DRAMA

Stejně jako minulý víkend, o den později se hrál úplně jiný zápas. Vyrovnaný a dramatický až do konce. Přerované měli k dispozici „mečbol“, byli však příliš často a přísně vylučovaní, což byla velká komplikace.

Na konci druhé čtvrtiny byl za protesty vyloučen přerovský útočník Plvan a do další hry již nezasáhl. Střelecky jej však zastoupil obránce Jurčík, který se rozstřílel a ve druhé půli zápasu čtyřmi góly výrazně přispěl k těsné výhře 10:9.

„Druhý zápas byl z naší strany zbytečně opatrný a nervózní, chyběla nám efektivita při zakončování. Kluci se ale uklidnili, soustředili se na hru. Díky tomu jsme zápas otočili. V závěru jsme takticky bránili tenké vedení, které nás poslalo do finále,“ byl spokojen trenér KVP Radek Otáhal.

MAC ZAVŘEL KLEC

O vítězství v posledním duelu se výraznou měrou zasloužil také teprve devatenáctiletý brankář Přerova Antonín Mac. „Velkou pochvalu si zaslouží náš mladý gólman Mac, který nás podržel v několika klíčových momentech,“ zmínil přerovský kapitán Kristián Holibka.

V Přerově už se tak těší na třetí finále během tří let. Stejně jako vloni se KVP utká s týmem Stepp Praha. Vítěz základní části dle očekávání porazil ve druhém semifinále pražskou Slavii 3:0 na zápasy.

„Kluci ukázali, že do toho umí dát všechno včetně srdíčka a patří jim obrovský dík a poklona,“ vzkázal Radek Otáhal a děkoval i bratrovi Jiřímu za skvělou přípravu týmu. Pozadu nezůstali ani fanoušci, kterých v Brně bylo více než těch domácích.

Finálová série startuje 25. a 26. května v Přerově. „Těšíme se na finále, do kterého dáme vše, abychom ten hattrick urvali. Samozřejmě počítáme s další úžasnou podporou fanoušků, na kterou jsme zvyklí,“ uzavřel Radek Otáhal.

Kometa Brno – KVP Přerov 9:16 (3:4, 3:6, 2:5, 1:1)

Branky KVP: Plvan 6, Holibka 3, Janíček 3, Prachár 2, Frank 1, Přikryl 1.

Kometa Brno – KVP Přerov 9:10 (3:2, 2:3, 2:4, 2:1)

Branky KVP: Jurčík 4, Holibka 2, Prachár 2, Janíček 1, Přikryl 1.

Sestava KVP: Mac, Frank, Přemyslovský, Janíček, Mazánik, A. Otáhal, Tysovskyy, Jurčík, Prachár, Plvan, Komínek, Holibka, Přikryl, Chromčík. Trenéři: Jiří Otáhal, Radek Otáhal.