První výhra nad KP Brno od 9. listopadu 2019, po více než pěti letech dovezly zubřice vítězství z haly na Vodově. Tehdy ale nebyly velkým outsiderem, čtvrteční triumf Hanaček oproti tomu očekával málokdo. Přesto se jim povedl podobný kousek jako na začátku února v Ostravě.

„Máme z výhry radost, zvítězily jsme po dlouhé době a pořád máme šanci na play-off, o které neustále bojujeme. Dnes se to povedlo, byl to ale zápas nahoru dolů,“ hodnotila přerovská kapitánka Michaela Zatloukalová.

Utkání 49. kola hokejové Chance ligy mezi HC Zubr Přerov a HC Baník Sokolov (3:0). Jakub Svoboda
Návrat Jakuba Svobody. Gól, sekera pod oko i omluva fanouškům

Přerov zvládl skvěle koncovky druhého a čtvrtého setu. Nechybělo moc a z Brna by nevezl ani bod, Královo Pole vedlo za stavu 2:1 na sety už 20:17. Zubřice ukázaly velkou touhu urvat body, které by tolik pomohly v boji o play-off, srovnaly a v koncovce rozhodlo eso Kateřiny Kohoutové – 24:26.

„Dnes to bylo jako na houpačce a já jsem moc rád, že houpačka nakonec dopadla v náš prospěch. Určitě výhře pomohl i návrat Veroniky Tinklové ve čtvrtém setu, je vůdčí osobnost a je důležitá v jakékoli roli, týmu chce vždy pomoci a mladé holky se od ní mohou učit,“ vyzdvihl přerovský kouč Radim Vlček zkušenou nahrávačku.

Srovnání stavu s „Kápéčkem“ řádně zamávalo a tiebreak byl jasnou záležitostí. Rozjeté Přerovanky triumfovaly 15:6 a parádní skalp byl na světě.

Frýdek-Místek získal „povinné“ vítězství nad posledním Šternberkem a udržel se před Přerovem s dvoubodovým náskokem. Jenže. Zubřice odehrály o zápas méně a souboj s desátým Šternberkem je teprve čeká. V sobotu vyrazí do Olomouce k derby s tamní Šantovkou (15.00).

VK Královo Pole – Volejbal Přerov 2:3 (18, -23, 15, -24, -6)

Nejvíce bodů: Jelínková 18, Hrušecká 16, Pavlíková 14 – Biassouová 22, Lazárková 17, Kohoutová 11. Rozhodčí: Ištvanech, Kubinec. Čas: 115 minut. Diváci: 190.

Královo Pole: Pelikánová, Kuníková, Kormendyová, Jelínková, Pavlíková, Hrušecká, libero Šmardová. Střídaly: Chlupová, Prchalová, Křižanovská, Matějková. Trenér: Nezhoda.

Přerov: Tinklová, Lazárková, Kohoutová, Biassouová, Hůsková, Paigeová, libera Horská, Kulová. Střídaly: Zatloukalová, Köhlerová, Martincová, Oborná, McClellanová. Trenér: Vlček.