Večer jinak patřil hlavně přerovským hokejistům. Ti po postupové sezoně snů získali celkem šest ocenění.

Slavnostní předávání cen začal svou řečí primátor města Vladimír Puchalský, poté už mohla začít samotná korunovace sportovců.

Začalo se mládeží, konkrétně nejúspěšnějšími mládežnickými kolektivy.

Zde se z prvenství radovaly juniorky přerovského veslařského klubu, kterým se v uplynulém roce mimo jiné podařilo vybojovat skvělé čtvrté místo na mistrovství Evropy.

Konkrétně se jedná o trojici slečen Magdaléna Juziková, Sabina Patermannová a Anežka Procházková.

Na pomyslný stříbrný stupínek vystoupali mladí hokejisté 8. třídy HC ZUBR Přerov, čtvrtý celek v republice.

Třetí příčka patřila také hokejistům, avšak těm na kolečkových bruslích. Inline hokejový tým Night Birds Přerov neměl mezi dorostenci v republice konkurenci.

 JEDNOTLIVCI – DOSPĚLÍ: 1. Pavel Procházka (Biketrial Přerov, biketrial). Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce roku 2015 v Přerově

Přerovský Sportovec roku 2015 biketrialista Pavel Procházka. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Mládeži vládla tenistka Kudelová

Mezi jednotlivci z řad mládeže nakonec zvítězila tenistka Martina Kudelová. Ta byla členkou vítězného českého týmu na letním mistrovství Evropy v tenise hráček do 16 let a patří k nejlepším hráčkám své kategorie.

Druhé místo bral další v Evropě úspěšný sportovec Petr Pivko. Juniorský veslař se podobně jako jeho dámské kolegyně umístil na čtvrté příčce v Evropě. Povedlo se mu to v posádce párové čtyřky.

Třetí skončil mladý kajakář Vojtěch Macháček, který ve svých 11 letech vyhrál všechny závody, kterých se účastnil.

Mládí symbolicky vystřídala letitá zkušenost. Kategorie Masters tradičně patří těm nejlepším veteránským sportovcům. Za rok 2015 se jím nemohl stát nikdo jiný než atletka Stanislava Bubíková, trojnásobná mistryně republiky ve své kategorii – v hodu diskem, koulí a kladivem.

Dalším vyhlášeným jménem pak byla Sportovní hvězda čtenářů Přerovského a hranického deníku.

Zde dominoval obránce hokejových Zubrů Jakub Ferenc, který v minulém roce získal titul mistra Polska s týmem GKS Tychy, aby se následně vrátil do Přerova pomoci mu v bojích v první lize.

KOLEKTIV – DOSPĚLÍ  1. HC ZUBR Přerov (lední hokej). Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce roku 2015 v Přerově

Nejúspěšnější kolektiv: hokejisté HC Zubr Přerov. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Krajánkem se stal rekordman Novák

Tradičně sledovanou kategorií je ta s názvem Krajánek. Zde se vyhlašuje nejúspěšnější přerovský sportovec působící mimo Přerov.

Mezi hvězdnými jmény letos nejvíce zabodoval fotbalista Filip Novák. Ten stanovil střelecký rekord české ligy mezi obránci a vysloužil si první pozvánky do seniorské reprezentace.

„Z dánského Midtjyllandu to bohužel má do rodného města daleko, cenu tak převzal jeho otec," pověděl David Klein, šéfredaktor Nového Přerovska, které je spolupořadatelem ankety.

V této kategorii se další pořadí nevyhlašovalo, pro zajímavost jej však uvádíme.

Na pomyslném druhém místě skončil účastník hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě Martin Zaťovič, jenž čtyřmi brankami výrazně přispěl ke konečnému čtvrtému místu pro český tým.

Třetí
pozice by připadla volejbalistovi Liberce Jakubu Janouchovi, který vloni dovedl Duklu za českým titulem a patří stabilně do české reprezentace.

Nezapomnělo se ani na trenérské osobnosti města. Právě u dvou kategorií nebylo o vítězi pochyb.

Trenérem roku se stal Petr Dočkal, který v minulé sezoně dovedl hokejisty
Přerova po sedmnácti letech zpět do první ligy.

Osobností roku nemohl být nikdo jiný než kouč české fotbalové reprezentace, který slavil s týmem postup na Euro.

Pavel Vrba se slavnostního galavečera nemohl zúčastnit, jelikož je ve Francii, v dějišti letošního mistrovství Evropy. Cenu tak převzala jeho maminka Drahomíra Vrbová," přiblížil šéfredaktor.

JEDNOTLIVCI – MLÁDEŽ  1. Martina Kudelová (TK Precheza Přerov, tenis). Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce roku 2015 v Přerově

Nejúspěšnější juniorka tenistka Martina Kudelová. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Čtyři legendy
 v síni slávy

Následovaly čestné chvíle pro přerovský sport. Do síně slávy byla letos uvedena hned čtveřice nezapomenutelných osobností.

Autokrosová legenda Karel Havel, bývalý hokejový brankář Martin Vojtek a dvě nedávno zesnulé ikony místního sportovního světa Josef Kostiha a Jindřich Šejba.

V podobné atmosféře se neslo i předání nové Ceny Josefa Masopusta pro zasloužilou fotbalovou osobnost, navrženou místním okresním fotbalovým svazem.

V Přerově se prvním oceněným stal trenér mládeže Karel Josl, který v loňském roce oslavil šedesátiny a dovedl dorostence KMK Zubr Přerov k historickému postupu do divize.

Napětí vrcholilo, diváky v sále Městského domu čekalo už jen vyhlášení dvou hlavních kategorií.

Nejúspěšnějším kolektivem za rok 2015 se dle očekávání stali hokejisté HC ZUBR Přerov. Ti ve městě v uplynulém roce svými úspěchy a zmíněným postupem vyvolali hokejovou horečku, která trvá doposud.

Na druhém místě skončily kuželkářky Spartaku Přerov. V minulém roce se jim podařilo vybojovat stříbro v nejvyšší české soutěži, dokonce braly i čtvrté místo z Evropského poháru.

Na bronzový stupínek vystoupala posádka dračí lodě Moravian Dragons.

Pak už nic nebránilo korunovaci Nejúspěšnějšího sportovce města Přerova pro rok 2015. Stal se jím biketrialový závodník Pavel Procházka, jenž zažil jednu z nejlepších sezon v kariéře a vybojoval i dvě vytoužená medailová umístění v seriálu mistrovství světa, kde celkově obsadil čtvrté místo.

Na evropském šampionátu skončil ve své kategorii Senior třetí.

Také mezi jednotlivci měli hokejoví Zubři své zastoupení.

Druhé místo hlavní kategorie obsadil střelecký tahoun týmu Vlastimil Dostálek. Hned za ním se pak umístila kuželkářská reprezentantka České republiky Kateřina Fajdeková, která přivezla bronzovou medaili z mistrovství světa družstev.

Sportovce i veřejnost v průběhu večera pobavili svými vystoupeními také Lešek Semelka či zpěvačka Andrea Mea. Celým programem provázel moderátor Radek Šilhan.