Do klání na dvoukilometrové trati se zapojilo šest závodníků z Veslařského klubu Přerov. Nejlépe si z nich vedl junior Tomáš Šišma, který dojel časem 6:24,0 na výborném osmém místě mezi 77 startujícími. Celkově mu v hodnocení Českého poháru patří vynikající 4. příčka.

Velmi dobře si vedly obě přerovské juniorky – Valentýna Kolářová dojela 16. s časem 7:31,5 minuty a Kateřina Pivková byla ještě o čtyři příčky lepší – na 12. místo ji posunul čas 7:23,7 min. Katka celkově v hodnocení Českého poháru juniorek skončila na druhém místě a převzala stříbrná pohár.

V nejpočetněji obsazené kategorii dorostenců (85 startujících) se neztratil Martin Sedlák, který si časem 6:51,7 vylepšil osobní rekord a dojel na 14. místě. „Martin je příslibem do budoucna – je to loňský starší žák, v dorostencích je teprve prvním rokem,“ poznamenal trenér VK Přerov Pavel Vychodil.

Nyní mají veslaři ještě měsíc a půl zimní přípravy, než v dubnu vyjedou na první závody na vodě. Těmi bude mistrovství republiky na dlouhé trati v Hoříně, které se jede na trojnásobně dlouhé – šestikilometrové – trati. Tyto závody jsou vstupní branou na kontrolní závody a tím i nominaci do reprezentace.

„Nás těší, že čtyři přerovští závodníci juniorské kategorie jsou pozvaní na výcvikový tábor širší reprezentace, který se uskuteční již tento víkend 24. – 26. února v Praze,“ uzavřel Vychodil. (red)