Na konci srpna se jeho členové vydali na tradiční soustředění do Třeboně. Soustředění vyvrcholilo otevřeným mistrovstvím Vltavy, kde se nabídla netradiční možnost stát se úspěšným na závodech, které se normálně konají souběžně s mistrovstvím Moravy.

Soustředění se zúčastnili podstatě všichni aktivní mládežníci, výjimkou byl Martin Sedlák, který se dostal do reprezentace a prakticky celé prázdniny strávil na vodě v reprezentační osmě. Připravuje na Mistrovství Evropy, které se koná poslední zářijový víkend v srbském Bělehradu.

Tak se tedy stalo, že v Přerově máme dvě posádky mistrů Vltavy. Junior Tomáš Gajdušek letos na reprezentaci nedosáhl, ale o jeho kvalitách svědčí vítězství na dvojskifu, kde jel společně s otrokovickým Matyášem Sukupem. Tomáš navíc přidal 4. místo v individuálním skifu.

Ve stejné disciplíně postoupila sítem rozjížděk do finále i další přerovská posádka Michal Zbořil – Vojtěch Mánek, která dojela celkově šestá.

Že bylo soustředění prospěšné, se ukázalo na mladších žačkách, které zvítězily na párové čtyřce (v posádce jela jedna závodnice z Neratovic – naše děvčata jela v sestavě Agáta Petříčková, Magdaléna Kožuchová, Eliška Pavlicová). Mladší žačky byly i úspěšné v dalších disciplínách – Eliška si vyjela finálovou účast na skifu a dojela na 5. místě, Magda a Agátou byly na dvojskifu celkově deváté.

Září i starší žáci

Výborně se předvedli starší žáci, kteří zažívají skvělou sezonu: bonzovou medaili si ze skifu třináctiletých žáků přivezl Lukáš Vaněk, Jan Příkopa mezi o rok staršími dojel „bramborový“. Ale samotný postup do nejlepší šestice je úspěch – ve velké konkurenci postupoval pouze vítěz rozjížďky.

Ještě lepší výsledek zaznamenali spolu kluci na dvojskifu, kdy dojeli na skvělém druhém místě. Mladší žáci jsou teprve začátečníci, ale přesto se neztratili v konkurenci: dvojskif Filip Horák - Adam Oslanec dojel na celkovém 12. místě, Lukáš Geryk na skifu byl ještě o jedno místo lepší, společně na párovce dojeli kluci devátí. Z dorostenců předvedli pěkný výkon Marek Maňák s Honzou Vicencem na dvojskifu, kterým těsně unikl postup mezi nejlepších 12 posádek, Matyas Šišma na skifu „schytal“ těžkou rozjížďku a dopadl podobně.

Dorostenka Denisa Rákosová dojela 10. na dvojskifu s ostravskou Katkou Michálkovou a vyzkoušel i nepárovou dvojku. Juniorky Barbora Pospíšilová - Kate Střeláková - Tereza Cagašíková - Tereza Geryková předvedly solidní výkon na osmě a dojely na stříbrné pozici.

Devět zlatých z Hodonína

V Hodoníně se první zářijový víkend konala tradiční veslařská regata. Přerovští veslaři se ukázali v dobrém světle a vezou z Hodonína devět zlatých medailí.

Nejúspěšnější byli starší žáci - Jan Příkopa všechny své starty proměnil v zisk zlaté medaile: zvítězil na skifu, spolu s Lukášem Vaňkem na dvojskifu a po oba dny na párové čtyřce v posádkách společenství s jinými oddíly. Lukáš Vaněk byl na skifu „jen“ druhý, ale určitě může být spokojený.

Mladší žačky ve složení Eliška Pavlicová, Magdaléna Kožuchová, Agáta Petříčková a Barbora Pinková v sobotu přesvědčivě vyhrály na párovce, kormidloval jim Filip Rákos. Na dvojskifech taká holky dokázaly zvítězit - své dělené závody vyhrály Magda s Agátou a také Eliška s Julií Hrabovskou.

Na vítězství dosáhly i dorostenecké posádky - Matyas Šišma vyhrál svou jízdu na skifu a Denisa Rákosová (společně s ostravskou závodnicí) na dvojskifu. Na skifu dojela Denisa druhá, stejného umístění dosáhl dorostenecký dvojskif Marek Maňák – Jan Vicenec.

Dorostenci na párovce dojeli v rozjížďce druzí a ve finále celkově třetí. Třetí místa si z Hodonína vezou juniorka Tereza Geryková a Andrea Botíková ze skifů, mladší žáci Adam Oslanec – Filip Horák ze dvojskifu.

Protože letos se slavných Primátorek VK Přerov neúčastní, tak další závody budou až koncem září mistrovství republiky žactva. A na mistrovství Evropy juniorů budeme fandit Martinu Sedlákovi.

Autor: PAVEL VYCHODIL