Přerovští závodníci se na sprinty výborně připravili a jejich skvělé výkony vytáhly VK Přerov v celkovém hodnocení na vynikající druhé místo v hodnocení podle získaných medailí. Přerovští závodníci si v šesti disciplínách dokonce vyjeli tituly mistrů České republiky.

Vezměme to podle kategorií – dorostenky si přivezly kompletní sadu medailí – tu nejcennější ze dvojky, na které překvapivě nenašly přemožitelky Bára Pavelková s Anetou Šrámkovou. Bronz si veze Daniela Krčálová, Barbora Pospíšilová, Veronika Vláčilová a Barbora Pavelková z nepárové čtyřky a ke stříbru z osmy se do posádky zapojily ještě Tereza Geryková, Tereza Cagašíková a ostravská Barbora Martináková, posádku z kormidla řídila Magdaléna Juziková.

Dorostenci přivezli dokonce zlata dvě – Tomáš Gajdušek a Martin Sedlák z nepárové čtyřky (společně se závodníky z Jindřichova Hradce) a také z osmy, na které je doplnili dva závodníci z Olomouce a k nim přerovský Lukáš Janek, kormidloval Filip Rákos z VK Přerov. „Tomáš a Martin by patrně měli zlatý hattrick, protože na dvojce v polovině trati suverénně vedli, ale technická porucha na lodi je zastavila a kluci dojeli bronzoví,“ uvedl Pavel Vychodil z VK Přerov.

Juniorka Kateřina Pivková si vyjela bronz na skifu a byla zlatá na osmě. Od juniora Tomáše Šišmy se jiná než zlatá medaile z párové čtyřky nečekala a reprezentační posádka nezklamala, Tomáš přidal ještě jedno zlato společně s Tomášem Jelínkem z osmy a oba přerovští závodníci postříbřili svůj společný start na dvojskifu.

Medailoví byli i muži – Michal Gerhát, Petr Rampula a Jiří Cirbus dojeli druzí na párové čtyřce mužů, s nimi jel v posádce olomoucký František Hrubý.

V ČESKÉM POHÁRU SI NEJLÉPE VEDLY DOROSTENKY

Víkend 22. – 23. 9. 2018 pak v Račicích patřil Finále Českého poháru ve veslování. Nejlépe si vedli junioři – Tomášové Šišma a Jelínek, kteří spolu zvítězili na párové čtyřce (s Hodonínem) a na osmě, k tomu přidali čtvrté místo na dvojskifu. I když byli pouze dva, tak vyjeli dohromady 58 bodů, a to v součtu znamená v juniorském hodnocení celkové 8. místo za rok 2018.

Juniorky Kateřina Pivková a Valentýna Kolářová skončily také celkově osmé – do poháru si připsaly dvě stříbrné medaile za párovou čtyřku a osmu.

Dvě medailová umístění přivezli i dorostenci – posádka Flip Rákos, Martin Sedlák, Lukáš Janek a Tomáš Gajdušek zvládla výborně nepárovou čtyřku a dojela druhá, Martin s Tomášem dojeli bronzoví na dvojskifu. Celkem 80 bodů pomohlo dorostencům k osmému místu v hodnocení poháru jejich kategorie.

Muži Petr Rampula, Jiří Cirbus, Michal Gerhát a olomoucký Hrubý dojeli na párové čtyřce na výborném druhém místě.

Nejlépe v Českém poháru dopadly dorostenky, které skončily celkově šesté. Při víkendových závodech dojela přerovská děvčata na výborném druhém místě na osmě, na čtyřce byly čtvrté. Přerovské dorostenky jely ve složení Daniela Krčálová, Barbora Pospíšilová, Veronika Vláčilová, Barbora Pavelková, Tereza Geryková, Tereza Cagašíková, Aneta Šrámková.

V celkovém hodnocení výsledků Českého poháru si VK Přerov oproti loňsku polepšil o pět míst a skončil na solidním 14. místě, v rámci Moravy pak na 4. místě. „Škoda, že v ostatních kategoriích nemá VK Přerov tak početné zastoupení jako u dorostenek, kterých je letos sedm, výsledky by mohly být ještě lepší,“ zmínil Pavel Vychodil.

Počet závodníků by bylo třeba doplnit zejména v žákovských kategoriích – Veslařský klub Přerov proto zve mladé adepty veslařského sportu, aby se přišli podívat a třeba zkusit krásný, i když náročný sport. Zájemce zvou každý všední den kromě středy od 16:00 do loděnice.