Veslařský klub Přerov se zúčastnil v plném počtu, chyběl jen Tomáš Šišma, který se účastnil mistrovství Evropy ve švýcarském Luzernu, mezi nejlepší ale se svou posádkou párové čtyřky nepostoupil.

Mistrovství Moravy je zároveň pro žactvo a dorost na malých disciplínách (skify a dvojskify) kvalifikací pro mistrovství republiky. Závodníci VK Přerov z krásných soubojů vytěžili celkem deset umístění na stupních vítězů, z toho pětkrát vystoupali na stupeň nejvyšší.

Hned ze tří titulů mistrů Moravy se radovali dle očekávání dorostenci Tomáš Gajdušek a Martin Sedlák. Zlato mezi muži pak vybojovali Tomáš Jelínek na dvojskifu a Petr Rampula s Michalem Gerhátem na párové čtyřce.

STŘÍBRO, BRONZ I „BRAMBORY“

Mladší žačky Andrea Botíková s Julií Hrabovskou dojely na dvojskifu na skvělém druhém místě, Julie byla navíc bronzová ve své věkové kategorii na skifu.

Na osmě juniorek dojela sestava Daniela Krčálová, Tereza Geryková, Barbora Pospíšilová, Veronika Vláčilová, Aneta Šrámková, Tereza Cagašíková spolu s otrokovickou a břeclavskou závodnicí na druhé pozici. Stejně dojela děvčata (Krčálová, Geryková, Pospíšilová, Vláčilová) i na nepárové čtyřce. Aneta Šrámková a Tereza Cagašíková byly čtvrté na dvojskifu a dvě sestavy na párovkách se podělily o třetí a čtvrté místo.

Junior Filip Rákos na párové čtyřce získal stříbro, za zmínku stojí i „bramborová“ umístění starší žačky Denisy Rákosové a staršího žáka Jana Příkopy na skifu. Na mistrovství republiky se nominovali i další úspěšní závodníci Přerova.

Hned tento víkend čeká veslaře svátek v podobě 106. ročníku Pražských Primátorek a už v pátek startují úspěšní dorostenci Gajdušek se Sedlákem na závodech olympijských nadějí CEFTA v Maďarsku. (red)