Tažení Gabriely Vařekové

Gabriela Vařeková obhájila se svou partnerkou z dvojskifu Jitkou Antošovou mistrovský světový titul v kategorii do 23 let. Přerovanky se nově staly mistryněmi Evropy a pátým místem na seniorském šampionátu v Mnichově děvčata vybojovala 2 účastnická místa na olympiádě v Pekingu.

Mládežnická regata ve Villachu

Přerovský klub na této mezinárodní regatě reprezentovaly na párové čtyřce mistryně republiky v kategorii mladších žaček – Vařeková Alexandra, Zapletalová Ivana, Volná Lucie, Oščádalová Aneta.

Děvčata musela závodit o kategorii výše kvůli tomu, že soutěže pro jejich kategorii nebyly v programu regaty. Děvčata obsadila celkové osmé místo.

Ve stejné disciplíně – párové čtyřce žaček – se v dobrém světle ukázaly letos čtyři nejlepší české žačky z přerovského klubu – Michaela Valentová a Monika Márová, které byly doplněny veslařkami z Ústí nad Labem a z Neratovic. V takto poskládané posádce dívky obsadily druhé místo.

Mistrovství repulibky

Ze soutěží ve sprintu si přivezli letos jedinou přerovskou medaili junioři: Jiří Cirbus, Jiří Březina, Jiří Žalák a Dalibor Koutný, když přerovskou posádku porazila pouze loď Hodonína.

Blízko k medaili měli i přerovští muži – Petr Basel, Jan Kolář a Martin Uvíra, kteří zasedli do společné posádky s veslaři z Otrokovic a v závodě osem mužů jim ze čtvrtého místa chybělo na bronz 8 setin vteřiny.

Dále potěšila finálová účast dorostenek (Olivíková, Mikýsková, Blísová, Mikocziová) na párové čtyřce a dvojí finálové umístění dorostence Tomáše Vondráka.

Finále Českého poháru

Přerovský klub poslal do tohoto klání mladší a starší žačky, dorostenky a juniory. Z průběžného prvního místa nastupovaly do svých soutěží mladší žačky a zdálo se, že udržet první místo bude velmi obtížné, protože těsně před odjezdem onemocněla jedna z opor Aneta Oščádalová.

Anetu musela v posádce párové čtyřky nahradit teprve desetiletá Pavlína Zapletalová. Děvčata neponechala nic náhodě a vyjela si první místo v celkovém hodnocení. Bohužel nemoc postihla i kategorii starších žaček, a tak nakonec se v Račicích prezentovaly pouze po celý rok úspěšné Michala Valentová a Monika Márová.

Přerovanky v celkovém hodnocení obsadily páté místo. Dorostenky a junioři obsadili v hodnocení Českého poháru shodné deváté pořadí, když při mistrovství družstev nejlepšího úspěchu dosáhli junioři, a to třetím místem na párové čtyřce.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika