Z Veslařského klubu Přerov si své první závody vyzkoušela na skifu mladší žačka Julie Hrabovská a na dvojskifu starší žačka Eliška Říhová, která jela s Denisou Rákosovou. Vítězství se neočekávalo, důležitá je účast. Dopoledne se přerovským nepodařilo dosáhnout na žádné vítězství, odpoledne nakonec přineslo VK Přerov 5 zlatých medailí.

Nejúspěšnější z přerovských žáků byl Lukáš Vaněk, který zvítězil na skifu i s Janem Příkopou na dvojskifu. Příkopa na skifu dojel třetí. Mladší žačky Nella Kellnerová a Andrea Botíková spolu dojely na dvojskifu druhé a Andrea stejné umístění zopakovala i na skifu. Denisa Rákosová po druhém místě na skifu dosáhla na vítězství na párové čtyřce, kterou jezdí s děvčaty z Otrokovic.

Starší žáci zažili trochu zklamání, velmi dobří Matyas Šišma s Adamem Humpolíčkem dojeli o vteřinu a půl druzí na dvojskifu a Matyas o 0,6 desetin byl druhý na skifu.

Jediné vítězství si tedy starší žáci vezou z párové čtyřky, kterou vyhrála posádka ve složení Matyas Šišma, Marek Maňák, Adam Humpolíček, Dominik Sázel. Jan Vicenec s Martinem Čudou byli třetí na dvojskifu, Humpolíček a Čuda byli na skifech ve svých jízdách také třetí. Na netradičním dvojskifu mix přidal vítězství ještě Matyas Šišma s Denisou Rákosovou.

Již tuto sobotu se v Uherském Hradišti jede „Šestikilák“, který je jedním z kvalifikačních kritérií pro zařazení do Sportovního centra mládeže. Další veslařskou akcí VK Přerov jsou domácí Žabácké závody, které 13. října formálně zakončí veslařskou sezonu na vodě.

Autor: Pavel Vychodil

Kojetín hostil po 24 letech Český pohár v kanoistice.
Kojetín po 24 letech hostil Český pohár kanoistů