Kluci si chtěli spravit chuť po ne příliš povedeném mistrovství světa. Na „Evropě“ se jim dařilo podstatně lépe, když z druhého místa v sobotní rozjížďce postoupili přímo do šestičlenného finále.

V nedělním finále odstartovali skvěle a přes polovinu trati se drželi na medailových pozicích. V závěru ale nestačili na posádky Rumunska, Ruska a Německa a dojeli na nepopulárním čtvrtém místě.

O stejném víkendu se konal v Uherském Hradišti dvojzávod, na základě kterého se zařazují dorostenci a junioři do Sportovního centra mládeže. V sobotu se jel dvoukilometrový závod na trenažéru a v neděli šestikilometrový závod na vodě na individuálních skifech.

Závodu se zúčastnil také přerovský dorostenec Jan Příkopa a v obou závodech dojel shodně na 7. místě. Na trenažéru zajel přesně stoprocentní normu a v součtu hodnocených procent by se Honza měl mezi pět nejlepších a tím i do SCM dostat.

Závodu na vodě se účastnil i Lukáš Vaněk, který ve své kategorii dojel na šestém místě.

Žabácké závody

Na závěr sezony tradičně pořádá Veslařský klub Přerov závodně-společenskou akci „Žabácké závody“. Při „Žabákách“ se závodí vyřazovacím způsobem na čtyřkách, které mají posádky vylosované napříč kategoriemi, pohlavím i věkem.

Při těchto závodech nejde o výsledky, ale o setkání bývalých i současných veslařů, závodníků i jejich rodičů. Po roční pauze, způsobené pandemií, máme možnost se znovu setkat a řádně se se sezónou rozloučit.

Veslařský klub Přerov touto cestou zve všechny příznivce veslování, aby se přišli podívat – začátek závodů je v sobotu 16. října kolem 9.30.

Autor: Pavel Vychodil