Letos se z Veslařského klubu Přerov neúčastnil Tomáš Šišma, reprezentant ČR v kategorii do 23 let, který si chtěl po náročné sezóně odpočinout. Při jeho neúčasti tak mohli vyniknout Tomáš Gajdušek a Martin Sedlák – přerovští dorostenci. Ti se stali nejlepšími účastníky ze všech přihlášených, když dokázali zvítězit ve všech třech disciplínách, ve kterých startovali.

Vítězství na dvojce a osmě (kterou jeli ve stejné sestavě, v jaké zvítězila na slavných pražských Primátorkách) se očekávala. Kluci si ale „střihli“ navíc dvojskif a na něm zvítězili také.

Sprintů se zúčastnily i přerovské juniorky – v sestavě oslabené nemocí ale na medaili nedosáhly a nejlepším umístěním je 5. místo ze čtyřky bez kormidelníka.

NA MČR DRUŽSTEV SE PŘEROV PROPADL

Na mistrovství republiky družstev se vždy kvalifikuje pouze kategorie, která je do 12. místa v bodování předchozích vybraných veslařských závodů a jedou se pouze vybrané disciplíny. Na Poháry z VK Přerov postoupily z ženských kategorií pouze žačky mladší a juniorky, z mužských dorostenci.

Nejlépe se opět dařilo výše uvedeným dorostencům Gajduškovi se Sedlákem, kteří zvítězili na osmě a když nebyla vypsána jejich oblíbená dvojka, tak sedli na dvojskif a v krásném závodě, dojeli na skvělé stříbrné pozici.

Juniorky se mezi nejlepších šest posádek neprobojovaly, na nepárové čtyřce získala posádka Veronika Vláčilová, Barbora Pospíšilová, Tereza Cagašíková, Tereza Geryková vítězstvím ve finále B celkově 7. místo.

Mladší žačky zajely pěkné závody, i když se dostaly pouze do finále B a bojovaly o 7. – 12. místo. Na párové čtyřce dojela posádka Barbora Pinková, Agáta Petříčková, Andrea Botíková, Julie Hrabovská s kormidelnicí Denisou Rákosovou celkově devátá. Barbora s Andreou byly na dvojskifu jedenácté stejně jako Julie na skifu.

Na závodech se byli rozkoukat i mladí dorostenci – Matyas Šišma a Adam Humpolíček (ostaršení z žáků), Marek Maňák a Michal Zbořil – na nejlepší sice nestačili, ale závody pojali jako trénink.

V celkovém hodnocení Českého poháru zaznamenal Veslařský klub Přerov propad do druhé poloviny a skončil na 20. místě, v jednotlivých kategoriích skončili dorostenci na 12. místě, stejně tak juniorky a muži. Mladší žačky celkově třinácté a starší žáci šestnáctí. (red)

Přijďte mezi nás!

VK Přerov se v současné době potýká s malou členskou základnou a ve svých řadách by rád uvítal zájemce o tento tradiční a velmi úspěšný sport.
Každý všední den kromě středy je možné od 16:00 přijít a s veslováním začít.