Osmnáctiletá dívka, která vybojovala třetí příčku v párové čtyřce, se veslování věnuje sedm let. K Bečvě ji přivedl před lety její profesor z gymnázia – a teď trénuje pod taktovkou trenéra Jiřího Olivíka.

Ten o své dosud nejúspěšnější svěřenkyni řekl, že za jejím úspěchem je velká dřina. „Má vnitřní sebekázeň a je cílevědomá, za jejím úspěchem je ale především obrovská dřina," zhodnotil.

Sama veslařka Magdalena Juziková na sebe prozradila, že trénuje dvanáct hodin týdně nejen na vodě a s veslem v ruce, ale k dobré kondici jí pomáhá také běh, posilování a speciální cvičení.

„Za pár měsíců přejdu z juniorek do kategorie žen, a také tam bych se chtěla uplatnit a dobře zapsat. I když zde bude velké konkurenční prostředí," konstatovala.

Druhým dechem ale dodává, že je teď její prioritou hlavně maturita a v plánu má i vysokou školu – prozradila, že by se v budoucnu chtěla zřejmě věnovat chemii, která ji baví. Zároveň se ale ani na vysoké škole nechce vzdát své dobře nastartované sportovní kariéry.