„Tomáš si reprezentaci suverénně vyjel na kontrolních závodech na skifech, kdy jako jediný ,neduklák‘ neboli neprofík postoupil do šestičlenného finále, kde dojel pátý,“ uvedl trenér Veslařského klubu Přerov Pavel Vychodil.

Šišma s posádkou „párovky“ v Duisburgu vyhráli svoji rozjížďku, v semifinále pošetřili síly a spokojili se s třetím místem. Vše si ale vynahradili ve finále, kde se po prvních pěti stech metrech jasně usadili na čele a tak i projeli cílem dvoukilometrové tratě. Do Přerova tak putovala další velká medaile.

„Možná si ale už brzy budeme Tomáše připomínat jako odchovance, protože jde studovat i veslovat do Prahy a uvidí se, jak se dohodne s pražskou Duklou,“ prozradil Pavel Vychodil další plány juniorského mistra světa i Evropy z roku 2018 na párové čtyřce.

Šišma navíc nejspíš pojede další mistroství Evropy – tentokrát „velké“, které je plánováno na 9. – 10. října v polské Poznani. „Jeden z původních členů párové čtyřky onemocněl a Tomáš za něj zaskakuje,“ doplnil Pavel Vychodil.