„Titul je vždy těžší obhájit než získat. Katce se to podařilo i přes zdravotní handicap, dala všem svým sestavám nejenom pravý náboj v souladu s technikou těla, náčiní, vůdčí myšlenkou, ale i provedením,“ pochvaluje si hlavní trenérka a předsedkyně oddílu moderní gymnastiky TJ Spartak Přerov Iva Otáhalová.

Jako první Kateřina Vařáková ztvárnila na vybraný hudební doprovod Ravelova Bolera svůj míč (22,700) a suverénně nejvyšší známkou se odpoutala od soupeřek. Náskok si udržela do konce závodu. S odhodláním a na hraně všech rizik šla na plochu i ve dvou dalších sestavách, ukázala šestou stuhu (19,050) a pátou obruč (20,650).

Osmnáctiletá Vařáková tak pro přerovské barvy zaslouženě vybojovala titul mistryně republiky ve víceboji a v sestavě s míčem.

Jako bonus bronz Švorčíkové

Do Hradce Králové, který o víkendu hostil také moderní gymnastky kategorii nadějí mladších, Spartak vyslal trio závodnic. Kromě titulu a zlata Vařákové do Přerova putovaly ještě bronz, deváté a třinácté místo.

Naděje mladší nastoupily na start v sobotu. V kvalifikaci předvedlo 34 gymnastek svou skladbu s obručí a se švihadlem, finálová šestnáctka ukázala rozhodčím a divákům sestavu bez náčiní.

Desetiletá Magdaléna Švorčíková se blýskla třetí nejlepší obručí (16,400). Sedmnácté švihadlo mělo více rezerv (13,350), ve finále pak Švorčíková ukázala jedenáctou nejlepší sestavu bez náčiní (17,850) a celkově si odvezla výborné deváté místo.

Mezi 31 elegantními dívkami a ženami kategorie seniorek B se kromě zlaté Vařákové představila další přerovská gymnastka, šestnáctiletá Stela Dočekalová.

V kvalifikačním souboji se stuhou a míčem ukázala devátý nejlepší míč (18,900) a dvanáctou stuhu (17,650). S přehledem se tak kvalifikovala z první desítky do finálové části.

Dobře rozjetý závod se jí nepodařilo dotáhnout do konce kvůli pádům kuželů (17,350). Stela Dočekalová skončila na celkovém třináctém místě. „Přesto zanechala svým výkonem velmi dobrý dojem,“ uzavřela Iva Otáhalová.