A právě osmnáctiletý Filip Vabroušek se stal celkovým vítězem díky času 22 minut a 43 vteřin. Svého tátu porazil o minutu a padesát vteřin. Petr Vabroušek v celkovém pořadí skončil pátý, svou kategorii mužů nad 40 let ovládl.

„Pohodovou předvánoční akci uspořádali na přerovském bazénu borci z AD Team. Na můj vkus trochu krátké distance, ale jako zpestření aktuální objemové přípravy perfektní. Plavání jsem si užil, následný chladný běh jsem přežil,“ napsal na svém facebookovém profilu Petr Vabroušek a nezapomněl ani na svého syna.

„Filip doplaval patnáct vteřin za mnou a na likvidaci této ztráty nepotřeboval ani celý kilometr běhu. Včera mu to letělo a vybojoval celkové vítězství. Gratulace všem a těšíme se na slibované únorové repete,“ dodal čtyřiačtyřicetiletá ikona českého triatlonu.

Druhý v absolutním pořadí doběhl Patrik Minář z TJ Šumperk se ztrátou 42 vteřin. Bronz bral David Jílek ze Zábřehu s časem 23 minut a 40 vteřin. Pomyslnou bramboru si odnesl Vojtěch Pospišilík z oseckého AD Teamu. Nejrychlejší ženou soboty se s časem 26 minut a 24 vteřin stala Helena Kotopulu z týmu Moraviaman.