V rozběhu běžela parádně, poprvé v životě se dostala pod 14 sekund a navíc šla časem 13,91 s do vedení v letošních republikových tabulkách.

Ve finále o dvě hodiny později na svůj výkon navázala, běžela prakticky totožně a nestačila pouze na kopřivnickou Adélu Tkáčovou. Za výkon 13,93 s tak vybojovala stříbrnou medaili.

Přestože je tento výkon naprosto vynikající, v historických tabulkách Přerova stále Válková nestačí na lepší jak druhé místo. Časům už 13 let vévodí legendární přerovská překážkářka Helena Tomková výkonem 13,58 s.

Další šanci přiblížit se tomuto času bude mít Válková 24. června v Trnavě, kdy bude startovat na Mezistátním utkání Česko-Maďarsko-Polsko-Slovinsko-Slovensko juniorů a juniorek.

Další kvalitní výkon z MČR přidala Válková v neděli v běhu na 200 m, když si vylepšila osobní rekord na 25,51 s. Celkově obsadila 14. místo.

Dorost: Brambora pro Tichou

A zářila také dorostenka Tereza Tichá. Na výbornou zvládla rozběh na 400 metrů - v závodě si doběhla pro druhé, přímo postupové místo a zejména si výrazně vylepšila osobní rekord.

Časem 57,04 s šla rázem do čela přerovských tabulek od dorostenek až po ženy a definitivně tak odsunula z prvního místa tabulek Danu Pardubovou (57,6 s z roku 1980) i Martinu Pavlištíkovou (57,80 s z roku 1989).

Ve finále běžela znovu skvěle. Přestože toužila bojovat o medaili, nakonec na ni o půl vteřiny nestačila a doběhla čtvrtá, zklamaná být nemohla. Znovu totiž vylepšila svůj vlastní přerovský rekord a stlačila jej už dokonce i pod hranici 57 sekund - 56,99 s!

Tichá je dorostenkou teprve prvním rokem a dobrou zprávou je, že všechny medailistky příští rok míří do kategorie juniorek.

Skvěle si vedl také dorostenec David Hastík. V dálkařské soutěži obsadil výkonem 642 cm deváté místo a jen o kousek zaostal za svým osobákem z minulého týdne. Od finálové osmičky jej dělilo pouhých 6 cm. V trojskoku se mu už tolik nedařilo, zapsal pouze 12,30 m a bral třinácté místo.

Ve stejné disciplíně dorostenek brala rovněž 13. místo Tereza Skřečková. Ta na tom byla o poznání lépe, dál než na MČR doskočila pouze při svém nominačním závodě (10,63 m).

Velkou smůlu měl dorostenec Matěj Pěček, který se na čtvrtce nacházel ve výborné formě a chtěl bojovat o finálovou osmičku. Závod pro něj ale skončil už v polovině, kdy se mu znovu ozvala bolest v nedávno nataženém hamstringu.

Letos si Pěček posunul osobní maximum už na 50,02 s a patří mu druhý čas v přerovské historii.

Autorka: Martina Koutňáková