„Protože každý člověk má po sportovním výkonu žízeň a hlad, poznali se členové našeho týmu právě v restauraci. Jeden známý řekl druhému známému a postupem let se naše parta rozrostla na dvaadvacet lidí," popisuje čtyřiatřicetiletý Ladislav Šimek. Toho prý závody dračích lodí nadchly už před deseti lety.

Tým štamgastů, kteří se pravidelně scházejí na jedno točené ve svém oblíbeném hostinci, uspěl už během prvního Přerovského festivalu dračích lodí.

„Poprvé jsme skončili na druhém místě, další ročník už jsme ale vyhráli," říká. Úspěšný byl tým také na letošním jubilejním desátém ročníku. V závodu na dvě stě metrů skončil v silné konkurenci firemních týmů jako druhý, kilometr dokonce vyhrál.

„Pro úspěch je důležitá hlavně sehranost týmu. Když jedeme závod, tak se soustředíme jen na pádlování a pokyny bubeníka. Protože každý z nás dělá i jiné sporty, známe strategii," vysvětluje.

Souznění nemusí parta nadšenců od Labutě nijak předstírat, jezdí totiž společně i na hory, hraje floorbal a věnuje se jiným sportům.

„Je ale pravda, že v poslední době je čím dál těžší dostat chlapy na tréninky, protože každý má svou práci, rodinu a času už není tolik," podotýká.

Úspěchy v závodech dračích lodí ale nejsou jedinými, které Ladislav Šimek sbírá. I ty jsou zásluhou společného týmu – tentokrát rodinného. Restaurace U Labutě, již provozuje, se totiž v roce 2012 umístila v Maurerově výběru Grand Restaurant v prestižní TOP 100. Moravská svíčková z této restaurace získala dokonce před třemi lety také prvenství v prestižní soutěži kuchařů. Dokonce i známý labužník a odborník na gastronomické speciality Zdeněk Pohlreich tehdy chuť omáčky nazval jako opravdu delikátní.

„Šéfkuchař Zdeněk Šimčík ji připravuje podle našeho starého rodinného receptu. Je to pravá svíčková, kterou takto připravovali i naši předci," uzavírá Ladislav Šimek.