Startovní listina se už pomalu plní, mezi přihlášenými nechybí kromě Jiřího Hudlera i známí bikeři. Velkým favoritem bude bezesporu Pavel Boudný, čerstvý vítěz dlouhého Drásala. On-line registrace již sice skončila, zájemci se ale mohou registrovat i na místě.

Start i cíl BIKE VALACHY je u karlovického hotelu Galik, který slouží jako zázemí pro většinu závodů VALACHY TOUR. Dospělí závodníci mají na výběr dvě trasy: delší varianta činí 45 km s převýšením 1 600 m a i díky četným terénním a trailovým pasážím je skutečnou výzvou pro zdatné sportovce. Lehčí trasa nabídne 20 km a 700 m převýšení. Vítězové si mezi sebe rozdělí finanční odměny 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů.

Připraveny budou také tradiční a oblíbené dětské závody na kratších tratích od 80 do 3 500 m v osmi věkových kategoriích. Při registraci předem na webu www.valachytour.cz mají děti startovné za korunu.

V rámci doprovodného programu bude otevřeno testovací centrum Specialized s možností půjčit si k vyzkoušení nejnovější modely této značky. K dispozici budou také služby autorizovaného prodejce SPECIALIZED - EXTREM SPORT Zlín na kontrolu a servis kol. Účastníci si mohou otestovat sportovní hodinky TomTom s GPS modulem a měřičem tepů přímo v hodinkách nebo svěřit unavené svaly do péče fyzioterapeutů v mobilním masážním studiu. Nejen cyklistické a sportovní vybavení budou prezentovat výrobci Silvini, Klimetex a Reborn.

Lákadlem bude jistě i beseda a autogramiáda s hokejistou Jiřím Hudlerem.

Seriál VALACHY TOUR, jehož pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice, zahrnuje letos pět závodů různých disciplín. Po BIKE VALACHY se chystá na 7. srpen triatlon VALACHY MAN a v říjnu BĚHEJ VALACHY. Jednotlivé závody jsou bodově propojeny, kromě dílčích výsledků jsou tak na závěr vyhlašováni a odměňování i absolutní vítězové, letos nově i mezi dětmi. Partnery BIKE VALACHY jsou Cetelem, Specialized, Nikon, Euronics, Klimatex, Birell, TomTom, Enervit, Reborn, Philips a Kofola, mediálním partnerem Deník. Více: www.valachytour.cz

Hokejista Hudler bude závodit, besedovat i startovat soutěž dětí

Seriál VALACHY TOUR nabízí sportovcům vedle atraktivních tratí v malebné přírodě Beskyd, hodnotných cen a profesionálního zázemí také možnost srovnat síly se sportovními osobnostmi. Po květnovém duatlonu, jehož se zúčastnil veslař Ondřej Synek, míří nyní do Karlovic hokejista Jiří Hudler.
Jednatřicetiletý útočník Calgary Flames, který se letos stal osmým nejproduktivnějším hráčem NHL, zahájil svou hvězdnou kariéru právě na Valašsku - ve Vsetíně. Do Velkých Karlovic pravidelně míří za relaxací a i v minulých dnech zde odpočíval po hokejové sezóně. Útočiště našel v Chaloupkách U Pařízků, odkud má zároveň na dosah své oblíbené relaxační centrum Wellness Horal. „Moc rád se sem vracím za krásnou přírodou, klidem, skvělými podmínkami pro relaxaci. Je příjemné, že se letos moje dovolená potkala s termíny VALACHY TOUR. Rád si závod na horském kole vyzkouším," nechal se slyšet Jiří Hudler.

Ten bude také patronem dětských závodů a během dne se návštěvníci mohou těšit i na krátkou autogramiádu a besedu. V ní hokejista jistě prozradí něco ze zákulisí NHL nebo z dojmů z nedávného zisku ocenění Lady Byng Trophy. Tuto prestižní cenu pro gentlemana NHL dostal jako vůbec první Čech v historii.

První muž VALACHY TOUR jezdí do Karlovic z Krkonoš

Na startu BIKE VALACHY v sobotu nebude chybět ani průběžně vedoucí muž seriálu Jakub Pšenička. Tento 24letý sportovec z klubu ČKS Ski Jilemnice se primárně věnuje dálkovým běhům na běžkách, přes léto pak běhu a cyklistice. Do seriálu VALACHY TOUR se letos zapojil poprvé.

Jakube, do Velkých Karlovic z Krkonoš to máte docela daleko. Jak jste se o VALACHY TOUR dozvěděl?

Je to opravdu daleko, snažím se tedy každý závod spojit s menší dovolenou či výlety po okolí. O VALACHY TOUR jsem se dozvěděl při účasti na zimní Karlovské padesátce. Seriál mě zaujal, líbí se mi prostředí Beskyd, a proto se sem rád vracím.

V zimní Karlovské padesátce se vám také velmi daří, v posledních dvou ročnících jste dvakrát získal bronz…

Karlovskou padesátku bych zařadil mezi nejhezčí v ČR. Super tratě a zázemí, krásné prostředí a příjemní lidé, vždy se sem rád vracím. Nyní se mi velice líbí i závody VALACHY TOUR. Panuje na nich skvělá atmosféra. I servis pro závodníky je na výbornou.

Po BIKE VALACHY vás v rámci tour čeká ještě triatlon a běžecký závod. Co pro vás osobně bude nejobtížnější?

Nemám vyhrazenou disciplínu, těším se na všechny nadcházející závody stejně. Věřím, že všechny budou náročné. Pokusím se předvést co nejlepší výsledek a první pozici udržet.
Děkujeme za rozhovor.

Co po závodě? Do Razuláka, na masáž nebo Fotostezku

Spojte sport s dalšími zážitky. Po závodu si můžete dopřát dobré jídlo nejen přímo v hotelu Galik s venkovním posezením, ale třeba také zajít na grilované speciality na terasu blízkého hotelu Horal. Rodinám s dětmi doporučujeme zábavní park Razulák nebo procházku po Kulíškově naučné stezce u 3,5 km vzdáleného hotelu Horal. Tam se také můžete ve Wellness Horal oddat relaxaci v bazénech či při masáži. Kdo nebude mít adrenalinu dost, může vyrazit na projížďku na segwayi z půjčovny na Horalu nebo se vydat po nové Fotostezce Valachy, která vede právě kolem dějiště závodu – kolem hotelu Galik.

Grilované speciality na Horalu 11. a 12. 7.
• Konfitovaný v bok s cibulovou marmeládou
• Hovězí striploin steak s pepřovou omáčkou
• Krůtí karbanátky na kedlubnovém salátu s ředkvičkami
• Štítník červený s citronovým máslem
• Jelení kýta s pečenou červenou řepou a karotkou

VALACHY MAN přinese i souboj Vabroušek - Čelůstka

Dalším závodem seriálu VALACHY TOUR bude triatlon VALACHY MAN v pátek 7. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Jde o největší triatlon pro širokou veřejnost v ČR s možností volby dvou tratí různé náročnosti nebo také závodu štafet. Každý ročník láká na možnost srovnat síly se známými sportovci. Letošek přinese atraktivní souboj předních českých triatletů Petra Vabrouška a Jana Čelůstky. Oba již mají na svém kontě vítězství v některém z minulých ročníků, jejich souboj bude jistě okořeněním této sportovní akce.

Časový harmonogram
8:30 – 9:45 Prezence a registrace dětí
8:30 - 11:30 Prezence a pozdní registrace dospělých
10 – 11:30 Dětské závody
12:00 Hromadný start 45 km
12:10 Hromadný start 20 km
16:30 Vyhlášení výsledků
16:45 Beseda + autogramiáda s Jiřím Hudlerem