Dva těžké zápasy, dvě extraligová vítězství. Jak byste zhodnotila oba povedené zápasy proti Karolíně Plíškové a proti Diatchenkové?

Zápasy to byly určitě těžké, hodnotím je hodně pozitivně. V obou zápasech jsem hrála dobře. Měli jsme dobrou přípravu. Myslím si, že jsem dobře připravená na příští sezonu. Jsem spokojená.

Zmínila jste přípravu. Od března vás trénuje wimbledonská vítězka Jana Novotná. Jak se vám s ní spolupracuje?

Já jsem s paní trenérkou moc spokojená. Určitě mi hodně předává jak po psychické, tak po tenisové stránce. Doufám, že to bude pokračovat a že se nám bude dařit i v další sezoně.

Jsou nějaké konkrétní herní aspekty, na kterých s paní Novotnou pracujete?

Myslím si, že mám pořád rezervy všude, trénujeme tedy všechno. Počínaje kondicí přes servis, voleje, herní strategii… Není to tak, že bychom se soustředili na jednu konkrétní věc, určitě pracujeme na všem.

Ještě nedávno jste byla kmenovou hráčkou Prostějova. Co je důvodem ukončení vašeho působení v klubu?

Já se omlouvám, ale na tohle bych radši neodpovídala…

S postupem do finále extraligy to vypadá velmi dobře, jak vidíte své šance proti případným soupeřkám kalibru Petry Kvitové?

Moc na to nechci myslet. Navíc ani není jisté, kdo bude hrát. Petra sice zatím hraje, není ale jisté, jestli se na soupisce objeví i na finále. Netroufám si zatím tedy nic odhadovat, hodnotit to budu až po případném zápase.

Jaký je váš cíl pro příští sezonu? Máte třeba vytyčené nějaké žebříčkové postavení?

Žebříčkově si cíl dávat nechci. Má jinou metu. Chtěla bych hrát hlavní soutěž na některém grandslamu.