Na startu se tak objeví jezdci od 12 let ve třídě 85 ccm až po šedesátileté veterány. Absolutní novinkou v Přerově bude ovšem závod žen v kategorii dámský pohár. V tomto seriálu už startovalo 20 závodnic.

Všichni se tak můžeme těšit na nevídanou podívanou. V celkovém pořadí vede Barbora Lanková z Velkého Meziříčí, mezi favoritky však bude patřit i Jana Bártová, která se sice nezúčastnila dvou závodů, ale zato z devíti rozjížděk, ve kterých startovala, osmkrát vyhrála.

Další zajímavou třídou budou veteráni, kde startuje mistr Evropy v autokrosu z roku 1999 Tomáš Hrdinka. Ten jezdil jistý čas i rally s vozem Subaru Impreza WRC. Není vyloučena ani účast špičkového týmu LR Cosmetic – Ados s jezdci Kulavým, Zarembou a Šimkem.

Z motokrosařů našeho regionu potvrdili účast například Aleš Trnkal, Martin Spurný a po přestávce se na trati objeví i čekyňský Petr Střelec, který se jinak v buldozeru stará o to, aby trať byla sjízdná.

Sobotní program začíná volnými tréninky v 8 hodin, start prvních rozjížděk je naplánován na půl jednou. Parkování je zdarma a občerstvení zajištěno.

Vyvrcholením motokrosové sezony na přerovské trati bude 17. října Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu družstev. ⋌(jh)