Otcové zrození turnaje, v té době učitelé tělocviku Petr Vojáček a Ladislav Jedelský spolu s ředitelem Rudolfem Hápem, mají určitě radost, že položili kořeny k tradici tohoto třídenního maratonu zápasů, i když je škoda, že pan učitel Jedelský už pozoruje všechna klání z fotbalového nebe.

Letos přijalo možnost zúčastnit se tucet družstev. Ta byla rozdělena do dvou skupin, kde se utkala v soubojích každý s každým, a podle pořadí ve skupinách se bojovalo o umístění.

Skupinu A vyhrála Tescoma Zlín s plným počtem patnácti bodů a do semifinále s ní postoupil Baník Ostrava, pak následovaly týmy Fomatu Martin, Rostenu Vyškov, 1. FC Přerov a Elserema Brumov. Ve skupině B si právo možnosti bojovat o metu nejvyšší vybojovala Sigma Olomouc a SK Kladno, kteří získali 12 bodů.

Černý Petr zůstal v rukách Bánské Bystrice se ziskem shodného počtu bodů, ale na množství vstřelených branek skončila ve skupině až třetí. Malou náplastí na zklamání byl fakt, že jako jediná porazila pozdějšího vítěze celého turnaje. Další pořadí B-skupiny znělo: Fotbal Frýdek- Místek, HS Kroměříž a výběr ZŠ Za Mlýnem.

V rozřaďovacích zápasech o 9. – 12. místo 1. FC Přerov porazil ZŠ Za Mlýnem na penalty 5:4, když ve stanovené hrací době skončilo utkání 2:2. Brumov podlehl Kroměříži 0:3.

V dalších utkáních o pátou až osmou pozici Martin podlehl Frýdku-Místku 0:1 a Vyškov prohrál Duklou Bánská Bystrica shodným poměrem. Obě semifinále přinesla velmi kvalitní fotbal žáků ročníku 1996 a mladších.

Tescoma Zlín podlehla Kladnu 0:1 a olomoucká Sigma zdolala ostravský Baník 2:0. Tyto zápasy určily soupeře o konečné umístění. Poslední příčka na turnaji zůstala výběru ZŠ Za Mlýnem, ten podlehl jedenáctému Brumovu 3:4.

Deváté místo patří Kroměříži po výhře nad 1. FC Přerov 3:0. Sedmé vybojoval slovenský Martin po drtivé výhře 5:0 nad Vyškovem. Až penalty rozhodly o držiteli páté příčky. Po bezbrankové remíze se na penalty (4:2) prosadili Slováci z Bánské Bystrice v souboji s Frýdkem-Místkem.

V boji o třetí místo na bedně neuspěl Zlín, když podlehl Ostravě vysoko 0:4. Finále mezi SK Kladno a Sigmou Olomouc dopadlo lépe pro Moravany, ti se stali po výhře 2:1 vítězi celého turnaje a držiteli poháru.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Marek Szotkowski z Baníku Ostrava, obráncem Erik Šinkovskin z Bánské Bystrice a gólmanem Lukáš Skalák z Kladna. Cenu za nejlepšího střelce si převzal Štefan Danis z olomoucké Sigmy.

Ceny přišli slavnostně předávat senátoři Boháč a Valouch, kteří si to před samotným vyhlášením rozdali mezi sebou v sérii tří penalt na brankáře Olomouce, mimochodem jejich souboj skončil smírně 1:1. Po pátečním promoklém dnu nebylo zrovna veselo, ale další hrací dny se počasí umoudřilo a diváci mohli sledovat líté boje na tomto kvalitním turnaji

. Velké penzum práce odvedli organizátoři turnaje, poděkovat je třeba sponzorům a nezbývá než těšit se na další ročník.