„Turnaj se nám opět podařil zorganizovat díky finanční podpoře Olomouckého kraje i díky velmi dobré spolupráci našeho klubu a Českého svazu vodního póla. Samotní hráči i fanoušci mohli vidět, že turnaj měl vysokou úroveň,“ pochvaloval si jednatel KVP Přerov Petr Přikryl.

Ten je zároveň předsedou sekce mládeže českého svazu a mohl tak zhodnotit působení hráčů na akci pro kategorii U15. Mladíci načali dvouletý přípravný blok, který vyvrcholí kvalifikací na mistrovství Evropy kategorie U17.

„Myslím, že jsme nezaostali. Protože jsme ale na začátku celého cyklu, je na všem potřeba pracovat. O to se postará realizační tým. Domluvili jsme se i na spolupráci s Jardou Hýzlem. Myslím, že kluky v přípravě budou čekat zajímavé chvilky,“ zmínil Petr Přikryl první přerovskou stopu.

PŘEROV TRÉNINKOVÝM CENTREM JUNIORŮ

Pod vedením černohorského trenéra Gorana Krivokapiče, jeho asistentů Tomáše Martinča a Michala Košika i kondičního trenéra Jaroslava Hýzla se připravují v širším výběru i dva Přerované, kteří si odbyli reprezentační premiéru. Ročník 2005 zastupuje Oliver Škuta, ročník 2004 Václav Výborný.

„Uvidíme, jak se s tím poperou. Je jenom na nich, jak budou trénovat. Kluci v Přerově trénují s A-týmem mužů, ta šance tam je,“ myslí si Petr Přikryl.

„Jsem nadšený, mám všelijaké pocity. Udělal jsem pár chyb, taky jsem ale vybojoval pětku. Hlavní rozdíly jsou tady v plavání, rychlosti a myšlení. Soupeři čtou hru, už ví, co chceme udělat. To nám zatím chybí,“ řekl po posledním duelu se Slovenskem (prohra 2:7) Oliver Škuta.

Ten bude mít možnost pro trénink do další přípravy dostatek. Přerov se totiž stal tréninkovým centrem juniorské reprezentace i nového výběru chlapců U13.

„Zázemí, vybavení a podmínky při spolupráci s vedením přerovského bazénu jsou pro nás nejlepší v republice,“ doplnil Petr Přikryl.

Konečné pořadí Inter Cupu 2019:

1. Szentesi (Maďarsko)

2. Slovensko

3. Česko

4. Litva