Ke svému prvnímu zápasu vůbec nastoupil ve váze do 69,85 kilogramu teprve sedmnáctiletý František Lošťák. Soupeřem mu byl Karel Smrček ze Smash gymu Olomouc.

„Od první vteřiny zápasu Franta jednoznačně v ringu dominoval, když fyzicky i technicky jasně převyšoval soupeře a bylo jen otázkou času, kdy jej pošle do počítání,“ uvedl Tomáš Tomiga, trenér KBC Přerov. Tak se stalo ve třetím kole a přerovský reprezentant zvítězil KO.

Jako další se představil v MMA zápase Marek Bartl, jenž neměl ve své váhové kategorii do 78 kg soupeře, a tak zápasil v kategorii do 84 kil. Jeho protivníkem byl Pavel Klimeš (Muay Thai Olomouc). Zápasilo se na 2×5 minut.

V prvním kole Bartl soupeře povalil na zem a téměř celých pět minut jej válcoval a zasypával údery. Ve druhém se situace otočila a tentokrát se pod soupeřem ocitl Bartl. Snažil se protivníka „vymostovat“, ale byla znát jeho váhová převaha. „Rozhodčí zápas minutu před koncem druhého kola ukončil, jelikož Marek měl zkrvavený celý obličej, a tak se z vítězství radoval Klimeš,“ pověděl kouč.

Jako třetí z Přerovanů se předvedl ve váze do 72,57 kg Jan Šmehlík, proti němuž se postavil Lukáš Muladi z Muay Thai Olomouc. V tomto vyrovnaném zápase byl aktivnější olomoucký borec a zaslouženě díky několika vydařeným „strhům“ vyhrál po třech kolech 3:0 na body.

Ve stejné váhové kategorii zápasil i Jiří Švec. Tomu se postavil Marek Novosad (Thaibox gym Zlín). Bojovník KBC Přerov byl od počátku aktivnější a neustále soupeře tlačil před sebou.

„Jen v závěrečných několika vteřinách třetího kola mu došel dech a Novosad jej zatlačil do rohu. K mému překvapení pak rozhodčí vyhlásili za vítěze 2:1 na body zlínského zápasníka,“ pronesl Tomáš Tomiga.

Ve váze +96 kg se ke svému prvnímu zápasu mezi šestnácti provazy postavil Miroslav Frank. Za soupeře mu byl se statistikou pěti vítězných zápasů Michal Reissinger z Hanuman gymu Praha. Přerovský bijec v této váhové kategorii neměl soupeře odpovídajícího svým zkušenostem, přesto se ale rozhodl s o dvacet kilogramů těžším sokem bojovat.

„Bohužel od počátku byla znát Reissingerova zkušenost a především také jeho lepší fyzická kondice. Ve třetím kole se Mira zcela vyčerpán dvakrát ocitl na zemi a rozhodčí zápas správně ukončil,“ konstatoval kouč.

Jako poslední přišel na řadu ve váze +96 kg Jakub Hučko. Původně se měl předvést v MMA zápase, ovšem domluvený soupeř nakonec nedorazil, a tak nastoupil k souboji v thajském boxu proti profesionálnímu MMA zápasníkovi Lukáši Tvrdému z Bohumína. „Jakub od počátku v ringu dominoval a v tomto tvrdém zápase bral vítězství 3:0 na body,“ dodal Tomiga. (kbc)