Přestože podstata hry není ve vítězství, ale ve hře samotné, jak prohlásil americký spisovatel Jack London, má anketa Nejúspěšnější sportovec roku své poslání.

A to právě proto, že musí být oceněna vůle, bojovné srdce, obrovská energie, nasazení a smysl pro fair play sportovců, kteří se po celý rok naplno věnovali zdokonalování svých výkonů.

Tradiční anketa se proto rozrostla do velkých rozměrů, v tomto roce se opět posunula kvalitativně výše a upevnila svoji pozici největší sportovní ankety v České republice.

Kromě Přerova byla nebo bude vyhlášena ještě v dalších dvaačtyřiceti okresech a nabídne i sedm krajských kol, která bude přenášet Česká televize na svém sportovním kanálu.

Čestnou výjimkou je právě přerovský galavečer, který bude speciální v tom, že se vyhlásí nejen nejlepší sportovci okresu, ale i samotného města Přerova.

A přestože se v Městském domě nebudou vyhlašovat nejlepší krajští sportovci, i do jeho sálu si najdou cestu kamery České televize.

Záznam z galavečera budou moci diváci sledovat v sobotu 19. března od 13.10 na ČT4.

Slavnostní vyhlášení se již na mnoha místech stalo jednou z nejprestižnějších akcí regionu, což dokazuje účast osobností z řad nejen sportovců, politických špiček regionů, starostů, primátorů nebo hejtmanů.

„Z toho mám obrovskou radost. Bez jejich podpory bychom anketu nikdy nedostali na takovou společenskou úroveň. Jejich záštita, podpora krajů i měst nám dává jistotu, že anketa je v regionech vítána,“ pochvaluje si Roman Šimon, ředitel produkční agentury ČOK CZ.

Nejinak tomu bude i v Přerově, kde nad celou akcí převzal záštitu primátor města Jiří Lajtoch.

Čtenáři vybrali Sportovní hvězdu

Po delší době se na vyhlašování Nejúspěšnějšího sportovce roku podílí zásadní měrou také Přerovský a hranický deník, který se stal hlavním mediálním partnerem akce a jejím spolupořadatelem.

Prostřednictvím našeho listu jste mohli hlasovat o Sportovní hvězdu čtenářů, která bude rovněž vyhlášena na slavnostním galavečeru.

„Po celý rok bedlivě sledujeme sportovní dění v regionu i mimo něj. V našich novinách má sport své nezastupitelné místo. Jsme velice šťastní, že se na ocenění těch nejlepších můžeme podílet a společně s produkční agenturou ČOK CZ být přímo u toho. Věřím, že první ročník v této nové podobě bude vydařený a naše spolupráce s partnery bude pokračovat a rozvíjet se i v příštích letech,“ řekl šéfredaktor Deníků střední a východní Moravy Martin Nejvyjel.