„Závodníci museli zdolat především trať s převýšením 440 metrů na pětadvacetikilometrové trati. Letos si mohli vybrat i kratší desetikilometrovou trať na Švédské šance a zpátky. Samozřejmě šlo o to, překonat sám sebe,“ prozradil hlavní organizátor závodu Alexandr Salachov.

Kopek, kopců a nejrůznějších vrchů tedy mohli účastníci mít plné zuby, opět ale převládala dobrá nálada a spokojenost s předvedenými výkony.

„Na Kopky jsem se letos přihlásil poprvé díky tomu, že pořadatelé připravili i kratší, desetikilometrový okruh. Den před závodem sprchlo, takže trať byla těžká, místy blátivá, ovšem počasí na běh ideální. S výsledným časem i umístěním jsem spokojen, i když konkurence nebyla až taková,“ usmíval se druhý muž v cíli kratší trasy David Klein.

Velkou výzvou pak byla trať dlouhá 25 kilometrů. Nejrychleji ji zvládl grymovský Petr Kučera. Se čtvrtminutovým odstupem se s terénem zvládl vypořádat Karel Axmann z Olomouce. Dál už byly k vidění větší rozestupy. Pro bronz mezi muži si doběhl domácí Zdeněk Doležal.

S těžkou tratí se skvěle popraly také zástupkyně něžného pohlaví. Kroměřížská Jana Dorazilová z nich byla nejrychlejší, dokonce skončila šestá celkově. Druhé místo obsadila Blanka Selucká z Kyjova a na bronzový stupínek vystoupala Jitka Stojaníková z Kojetína.

Na Přerovské kopky se sportovní nadšenci mohou těšit i příští rok. A opět se chystají nějaké ty novinky. „Určitě chceme závod pořádat i v příštím roce. Další myšlenkou je trať třeba za rok otočit,“ nastínil Alexandr Salachov, který stojí se svým týmem za úspěšným červnovým Geroyem.

„Byla to naše myšlenka. Chceme, aby v Přerově bylo více sportovně-kulturních akcí, ať to tady trošku rozhýbeme,“ dodal závěrem.

VÍTĚZOVÉ PŘEROVSKÝCH KOPEK 2017:
Muži 25 km: Petr Kučera 1:41:45 hod.
Ženy 25 km: Jana Dorazilová 2:10:09 hod.
Muži 10 km: Lukáš Adolf 0:42:45 hod.
Ženy 10 km: Lucie Tichá 0:48:09 hod.
Týmy 25 km muži: Navrátil/Sobek 2:16:58 hod.
Týmy 25 km ženy: Urbášková/Čechmánková 2:18:39 hod.
Týmy 25 km mix: Šnoblová/Plachý 2:18:34 hod.
Dog treking 25 km: František Dosoudil 1:59:44 hod.
Týmy Dog treking 25 km: Prinke/Prinke 3:23:34 hod.