Největšího úspěchu dosáhl v republice v měsíci říjnu, kdy zvítězil na dvoudenním turnaji Masters 2009 na hřišti Mnich. Tento turnaj pořádá česká golfová federace pro nejlepší hráče a Matyáš zde zvítězil v kategorii do dvanácti let.

Ještě před tím v červenci dosáhl výborného umístění na mistrovství republiky do 12 let na hřišti v Ropicích, kde obsadil po třídenním turnaji skvělou stříbrnou pozici.

V kolektivních soutěžích pomohl klubu Slavkov svými výsledky k třetímu místu na MČR družstev žáků do dvanácti let a k první pozici v soutěži týmů z Moravy.

Na konci sezony byl slavnostně vyhlášen jako nejlepší hráč golfového klubu Austerlitz - Slavkov podle dosažených výsledků za celý rok. Stal se též mistrem klubu dětí do dvanácti let v Olomouckém klubu.

V turnajích své věkové kategorie do 10 let letos nepoznal jedinou porážku. Zvítězil celkem sedmkrát za sebou a obhájil po čtvrté za sebou vítězství v soutěži USkids ČR, kde měl v kategorii celkem 40 vrstevníků.

Tímto získal možnost hrát v příštím roce mistrovství Evropy dětí ve Skotsku, kde letos skončil čtvrtý, a právo hrát finále této soutěže v USA.

Matyáš Zapletal má své členství i ve španělské federaci, kde hraje turnaje s dětmi v kategorii do desíti let. Na začátku sezony skončil dvakrát stříbrný. Na posledním turnaji v listopadu zvítězil a odvezl si domů krásnou trofej.

Vrcholem zahraničních úspěchů bylo vítězství v červenci na dvoudenním mezinárodním turnaji dětí do deseti let, který pořádala španělská golfová federace.

V pátek 27. listopadu bude na Večeru českého golfu v Praze, kde se koná vyhlášení Golfisty a Golfistky roku, vyhlášen na druhém místě v Národní golfové tour mládeže v kategorii do 12 let.

Mladý Matyáš svojí tréninkovou pílí a profesionálním přístupem dosáhl ve svém věku významných golfových úspěchů. Má handicap 9.6, který je druhým nejlepším handicapem v ČR u dvanáctiletých dětí.

Na jeho golfový vývoj má velký vliv dvojice španělských trenérů, kteří mu předávají spoustu svých zkušeností a snaží se ho vést správným golfově-sportovním směrem.