Přerovská závodnice se na podzim dočkala nejen závodění, ale i další vysněné mezinárodní medaile. Na konci října přivezla bronz z mistrovství Evropy ve Španělsku. V kategorii fitness žen prokázala, že její postava v kombinaci s propracovanou sestavou jsou stále na špičkové úrovni.

Do toho navíc Červená-Bořutová stíhá v přerovském týmu Fitness AVE připravovat další závodníky. Juniorka Anna Tereza Černošková tak svou trenérku doprovázela na evropském šampionátu ve Španělsku a ve své kategorii fitness skončila na výborném čtvrtém místě.

„Anna je opravdový dříč a věřím, že bude následovat mou cestu. V týmu máme ale ještě další holky, které o sobě co nejdříve dají vědět a já už třeba budu moci v klidu odejít do fitness důchodu,“ usmívá se Lenka Červená-Bořutová. „Samozřejmě tomu bude ještě předcházet poslední medaile z mistrovství světa, nejlépe ta žlutá, jinak budu muset důchod ještě odložit,“ okamžitě dodává.

Ve Španělsku je letos na programu také mistrovství světa, kam by se obě přerovské fitnessky měly vypravit začátkem listopadu.

DOMA ZÁVODILY V BODYFITNESS

Nejen mezinárodní závody ale stihly před tuzemskými restrikcemi závodnice Fitness AVE absolvovat. „Jelikož jarní sezona byla zrušena, tak většina závodů byla přeložena na podzim,“ vysvětlila Červená-Bořutová.

Ta si tedy hned první zářijový víkend „střihla“ republikovou premiéru v kategorii bodyfitness. Mezi ženami do 165 centimetrů vybojovala stříbrnou medaili. A protože od 35 let může působit i v kategorii Masters, v této kategorii bez rozdílu výšky přidala bronzovou medaili.

Anna Tereza Černošková o týden později startovala poprvé v kariéře na mistrovství České republiky juniorů kategorie bodyfitness, kde obsadila pěkné páté místo.