Ranní tréninky proběhly ve znamení bláta po celonočním dešti. Sluníčko a větrné počasí však vykonaly své a kvalifikace i rozhodující rozjížďky se už konaly na téměř ideálním povrchu.

Z přerovských závodníků se nejlépe dařilo osmnáctiletému Martinovi Trnkalovi, jezdícímu za 04team Přerov. Martin však původně velice zvažoval účast v tomto závodě, protože letošní sezonu se výhradně věnoval bikrosu a po návratu z reprezentačního startu na mistrovství světa v Austrálii měl pouze necelé tři týdny čas se adaptovat na jinou disciplínu.

Na kvalifikačních jízdách však tréninkové manko téměř nebylo znát a suverénně postoupil do té finálové, kterou absolvují pouze čtyři nejlepší jezdci v kategorii. Ve finále se však startovní pozice vybírá podle výsledků měřeného tréninku a na Martina zbyla nejhorší čtvrtá startovní dráha.

I tak se mu podařilo výborně odstartovat. V první zatáčce byl druhý a společně s vedoucím Jakubem Říhou (Polis racing Praha) předvedli divákům strhující finálovou jízdu plnou ataků na první pozici, včetně těsného dojezdu do cíle.

Nakonec z toho byla stříbrná pozice a titul vicemistra v kategorii Junior. Závodu se z přerovských jezdců účastnili v kategorii Elite Jan Berka – vypadl ve čtvrtfinále, Stanislav Michal – nekvalifikoval se do závodu a Jan Švéda – vypadl ve čtvrtfinále.

Nyní čeká Martina adaptace zpět na bikrosové kolo, protože bikrosové mistrovství republiky se nejede jednorázově, ale jako pětidílný seriál, a poslední závod se uskuteční 12. září na krásné trati v Uničově. Trnkal průběžně vede pořadí kategorie Junior a udělá v přípravě i v závodě maximum, aby si z posledního závodu sezony odvezl do Přerova mistrovský trikot.