Závod se konal v krásném prostředí Lipenské přehrady v Horní Plané. Je specifický tím, že cyklistická část vede třemi státy, a to Rakouskem, Německem a Českem.

Co se týče rakouských pořadatelů, ti ho vedou jako závod tří zemí a byl to letos už jeho šestý ročník.

Na start se postavilo 120 triatlonistů, mezi nimi i trio AD Pemap Brodek u Přerova Aleš Dedek, Václav Klakurka a Jiří Klíma. K nim se ještě přiřadilo 51 štafet, takže na startu bylo víc, jak živo.

Po osmi stech metrech plavání byl z AD v prvním depu nejdříve Klakurka, a s mírným odstupem Klíma. Dedek měl menší zpoždění, ale handicap srovnal na velmi náročné cyklotrati, která měřila 45 kilometrů s převýšením 1100 metrů.

Velmi rychlé tempo nasadili hlavně odpočatí cyklisté ze štafet. Závěrečný sedmikilometrový běh okořeněný dvěstěmetrovým převýšením dal jasnou odpověď, že triatlonisté AD přijeli dobře připraveni.

V celkovém pořadí zvítězil Rakušan Szymaniak. Klíma skončil pátý, Klakurka obsadil sedmou příčku a Dedek doběhl dvanáctý. V kategorii U 23 Klíma zvítězil. Klakurka v kategorii Elite I obsadil třetí pozici a v Elite II Dedek skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce.

Dalším závodem pro trojici AD Pemap bude o tomto víkendu start na mistrovství Evropy. Měření sil s nejlepšími profesionály a amatéry se uskuteční nedaleko rakouského Klagenfurtu v Klopeiner See.