Jiří Klíma se v Klatovech zúčastnil Mistrovství republiky v časovce jednotlivců amatérských cyklistů. Třetí ze zástupců klubu Václav Klakurka zůstal na své " parketě " a zúčastnil se v Opavě dalšího závodu Challenge cupu, který se konal současně jako přebor Moravskoslezského kraje. Ale popořadě.

Že Klíma není jenom výborným triatletem dokázal v Klatovech v boji proti chronometru v konkurenci nejlepších silničářů z Čech a Moravy. Na start se v několika kategoriích postavilo více jak 200 účastníků. Trať měřila 17 kilometrů a vedla kopcovitým šumavským terénem. Smůlu měl závodník Brodku v tom, že startoval mezi prvními, zrovna když začala bouřka doprovázená hustým deštěm.

Od poloviny závodu se počasí umoudřilo a nabídlo zbytku startujících úplně jiné podmínky. Ale na to se v cyklistice nehraje. I v takovém nevlídném podnebí si stupňovaným tempem dojel v kategorii M 2 pro druhé místo a tím pádem pro kov stříbrný. Na prvního v pořadí mu scházelo pouhých 14 vteřin. Ale i tak je zisk stříbrné medaile mezi specialisty další vynikající výsledek jak pro něj, tak i pro oddíl AD Cyklo.

Že Xterra je extrémní sport ukázal už závod v Opavě, který pořádal domácí klub INSPORTline. Objem 800 m plavání, 28 km MTB a zkrácený 6 km běh, těžká biková i běžecká trať a k tomu vysoká teplota, tyto faktory přinutily všech 80 startujících z Česka i Polska sáhnout si až na dno svých sil. Již v teplé vodě Stříbrného jezera se vykrystalizovala špice závodu a z prvního depa na trasu kola vyjížděl jako první Kaniščev z Loštic. V. Klakurka odjížděl na pátém místě.

Po prvním okruhu kola se ale pořadí změnilo. Na špici se usadil jeden z favoritů T.Matera z pořádajícího klubu před V. Klakurkou. Další snahu o dostižení Matery mu zhatilo povolené sedlo, a tak se pouze snažil udržet si stříbrnou příčku, což se mu nakonec podařilo.

Dvě druhá místa svědčí o stále výborné formě Brodečáků. Nyní na ně čeká další závod Českého poháru v Xteře, který se koná v Ostrově n. Ohří. Z dopoledního závodu bude postupovat nejlepších patnáct závodníků, aby si to v odpoledních hodinách rozdali na tratích supersprintu, který se jede jako Mistrovství republiky. (fanc)