Výborně připravená a náročná trať, dobré počasí a divácky zajímavý průběh závodu, tak by se dalo charakterizovat zapolení triatletů. Přesto že účast asi 50 startujících byla menší než loni, byly k vidění hodnotné sportovní výkony.

Na tratích 750 m plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu se představila i dvojice z AD cyklo Brodek. Závod se po plavání vyvíjel nejlépe pro Kubalčíka z Author Tufo Zlín, který vylézal z vody s náskokem 45 sekund před dvojicí Kevin Harvey (USA) a Václav Klakurka. Ovšem vysokým tempem hlavně ve stoupáních se tato dvojice, hlavně zásluhou Klakurky, dotáhla na Kubalčíka, který v kopcích zaostal a ztratil šance.

Razantním nástupem do pěti kilometrů běhu si vytvořil Václav Klakurka třicetisekundový náskok, který s přehledem kontroloval a celkově zvítězil (rovněž v kategorii do 29 let).

Harveyovi docházely síly, a tak se na druhé místo probojoval Materna z SK Jiří Team Ostrava, a třetí skončil Martin rexa z Author Tufo Zlín. Ivo Vrba skončil celkově devátý, a v kategorii do 29 let se umístil na čtvrté pozici.