Jakub se v prázdninových měsících zúčastnil čtyř závodů, a jak napovídají výsledky, jeho forma má vzrůstající tendenci.

Nejprve se postavil na start druhého závodu Českého poháru v dlouhém triatlonu, který se konal v Teplicích. Pro závodníky byla připravena trošku netypická porce tří kilometrů plavání, dvaadevadesáti kilometrů cyklistiky a dvaceti kilometrů běhu.

Na závod se sjela téměř kompletní domácí špička obohacená o kvalitní závodníky ze Slovenska, mezi nimiž obsadil Chmelíček jedenáctou příčku.

O týden později testoval svou formu na Hanáckém poháru v triatlonu, který se uskutečnil také jako mistrovství Olomouckého kraje. Jakub, specialista na dlouhé triatlonové tratě, se rozhodně neztratil a obsadil druhé místo za Ladislavem Dvořákem z Ekol teamu. O své stříbrné pozici rozhodl nejrychlejší cyklistickou částí.

Poslední červencový víkend se Chmelíček zúčastnil třetího závodu Triexpert cupu 2008, jenž se uskutečnil na Karlštejně. Triatlet SK OMT Pardubice vylézal z vody na osmé pozici. Na kole zajel třetí nejrychlejší čas a z depa vybíhal na čtvrtém místě.

Dokázal si ještě o jednu příčku polepšit a v cíli byl třetí se ztrátou půl minuty na druhého oddílového kolegu Petra Tomáše.

Poslední ostrý start před Havají si Chmelíček vybral Český pohár na Lipně, kde se závodilo na klasických distancích 3,8 – 180 – 42,5 km. Po plavání byl Jakub na šesté příčce. Na konci cyklistické části měl defekt a musel tak dohánět neplánované zdržení, ale i tak byl na kole čtvrtý nejrychlejší.

Maraton mu sice nevyšel podle jeho představ, ale čtvrtá příčka a vzrůstající forma je dobrým příslibem před blížícím se vyvrcholením sezony, které se koná 11. října na Havaji, kam Jakub odlétá s měsíčním předstihem.

„Letos budu na Havaji závodit naposledy v kategorii 18 – 24 let, tak věřím, že do třetice všeho dobrého by to snad mohlo vyjít dle mích představ. Spokojený bych byl, pokud by se mi podařilo být v první stovce startovního pole a odvézt si medaili v kategorii do 24 let.“

„Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mi fandí a jakýmkoliv způsobem pomáhají. Bez těchto lidí by to nešlo. Díky a doufám, že vám to na Havaji vrátím tím nejlepším způsobem,“ dodal Chmelíček.