Ne ovšem jako pacienti nebo rekreanti, ale konal se zde úvodní závod celého seriálu. Jarní počasí, blátivý terén a žádná předehřátá voda ve Vltavě, pouze 14 °C, to byly tvrdé podmínky pro necelou stovku startujících.

I když šlo o premiérový závod, na startu se sešla špičková konkurence z celé republiky, včetně tří zástupců z AD Pemap Brodek u Přerova, a to Klakurky, Klímy a Vrby.

Úvodní plavání bylo zkráceno kvůli teplotě na 300 metrů, na horském kole se jelo 20 kilometrů, a poté následovalo závěrečných 6 kmběhu. Po plavání a nasednutí na kola se Klakurka a Klíma zařadili do třináctičlenné skupiny včetně nejlepších „elitářů“ včetně mistra světa v běhu na lyžích Koukala.

V prvním ze dvou cyklookruhů u Barrandova aktivně udávali tempo, ale ve druhém okruhu v závěrečném sjezdu, zřejmě kvůli jemným vzorků plášťů, potkaly dva jmenované dosti těžké pády, a tím přišli o možnost bojovat o bednu.

Po dojetí do depa s časovou ztrátou, se v závěrečných dvou okruzích běhu vybičovali ke skvělému výkonu, aby nakonec obsadili v celkové klasifikaci sedmé, respektive osmé místo.

Vítězem se stal Kubíček z týmu Red Bull Specialized před loňským vítězem poháru Jindrou z Cyklorenovy Cvikov. V kategorii Age group 29 zvítězil Pospíchal z Ekol týmu Brno, druhý skončil Klakurka a třetí Klíma.

Vrba se z dvaatřicáté pozice po plavání posouval ke špici, aby nakonec obsadil celkové osmnácté místo, a ve své kategorii skončil osmý. Součástí tohoto závodu bylo i akademické mistrovství republiky v této disciplíně.

Druhé místo a tím i stříbrnou příčku vybojoval Klakurka, startující v barvách FTK UP Olomouc. Jiný závodní víkend si zvolil Aleš Dedek. Jako vynikající běžec a duatlonista se zúčastnil mistrovství republiky v běhu do vrchu, konané v Ostravici s cílem na Lysé hoře.

Početné startovní pole, čítající 221 závodníků, a trať o délce 8,9 km s převýšením 927 metrů řádně prověřily připravenost všech zúčastněných. Sychravé a mlhavé počasí dalo zapomenout na krásy Beskyd.

Po vlažnějším začátku se rozehříval i Aleš, aby v hektickém závěru obsadil vynikající šestou příčku. Zaostal nakonec pouze o dvě minuty za vítězným HavlíčkemzAKSlavia Praha.

Příští víkend čeká všechny čtyři závodníky Mistrovství Evropy v terénním triatlonu konané na Sardinii, kde změří síly s nejlepší evropskou elitou.