Bojovalo se tedy o nominační sloty na světový šampionát, který se každoročně koná na Havaji. Na startu se sešlo celkem 110 závodníků ze všech koutů Evropy, včetně tří zástupců našeho regionu.

Čekalo na ně 800 metrů plavání, 32 kilometrů na horském kole a 11 kilometrů běhu. Deště a následné povodně učinily ze závodu hotové martyrium. Původně se přemýšlelo pouze o duatlonu. Rozvodněná Vltava nedovolila plavání, a tak se našlo řešení v nedalekém Zvolenském rybníku.

Zkrácené plavání zvládl nejrychleji Ital de Faveri, Klakurka doplaval na dvanáctém místě, s menším odstupem byl sedmadvacátý Klíma a Dedek již se ztrátou na šestašedesáté pozici. Kolo opravdu prověřilo všechny statečné, neboť trať v Oboře připomínala jedno velké bahnisko.

Jenom pro osvěžení paměti, loňský čas kola měl druhý Francouz Franky Batelier o dvacet minut lepší. A ten se také letos po prvních kilometrech usadil na špici a nenechal nikoho na pochybách, kdo bude vítězem.

Na druhém místě jezdil nejlepší Čech K. Zadák a třetí Weiss z Rakouska. Naši borci jeli vynikajícím stylem.

Klíma a Klakurka se propracovali do první desítky a Dedek strojovým tempem již v silném dešti atakoval dvacátou pozici. Závěrečných 11 km běhu, který se skládal ze dvou náročných okruhů zaběhl famózně Klíma a doběhl do cíle na osmém místě. Hned za ním se ocitl Klakurka. A. Dedek se v druhém okruhu posunul na konečnou osmnáctou příčku.

Celkově tedy zvítězil Francouz Batelier před naším K. Zadákem a Weissem z Rakouska. Čtvrtý skončil Angličan Gardner.

Naši borci z AD Pemap obsadili z Čechů třetí resp. čtvrté místo. V rámci mistrovství republiky obsadil Jiří Klíma v kategorii M 2 první příčku a stal mistrem republiky pro rok 2009. Václav Klakurka v téže kategorii obsadil místo druhé. Aleš Dedek v M 3 skončil rovněž stříbrné pozici.

V rámci Světového poháru v kategorii 20-24 let obsadil J. Klíma rovněž první místo, jakož i v kategorii 25-29 let zvítězil V. Klakurka. A. Dedek v kategorii 30-34 let skončil bronzový.

Znamená to tedy, že tímto skvělým vystoupením v závodě Světového poháru se Jiří Klíma, Aleš Dedek a Václav Klakurka kvalifikovali na říjnové Mistrovství světa, které se každoročně koná na Havaji.

Václav Klakurka