„Okolo Hradce“ nazvali závod pořadatelé z klubu CykloMax Hradec Králové a byl situován do rekreačního areálu Biřička.

Na derniéru se sjela sedmdesátka nejlepších triatletů z republiky. A s nimi se na start postavili i dva členové AD Pemap Václav Klakurka a Jiří Klíma. Distance 1200 m plavání, 30 km MTB a závěrečných 8 km běhu mohlo ještě eventuálně rozhodnout o posunech v celkové klasifikaci.

Po ranním dešti byla trať mokrá a v lesích na kamenech a kořenech kluzká. Závod byl rovněž okořeněn účastí štafet. A právě specialisté plavci předávali pomyslný kolík rovněž odpočinutým cyklistům na předních místech, a ti pak tvrdili muziku závodu.

S menším odstupem s nimi vyplaval a do prvního depa doběhl i Klakurka, aby s trojicí Roušavým, Materou a Vojtěchem stíhali vedoucí štafety a s nimi Kubíčka z týmu Red Bull. S minutovou ztrátou je stíhal osamoceně Klíma.

Rychlá stíhačka zřejmě lehce utavila Klakurku, a ten byl v závěrečných dvou okruzích běhu odpojen od čela. Klíma měl v posledním okruhu defekt zadního kola, ale statečně dokončil a pozici si uhájil až do konce.

V celkové klasifikaci tedy zvítězil Jan Kubíček z týmu Red Bull Specialized před Tomášem Jiránkem z Ironmanu Sudoměř. Klakurka doběhl do cíle na šesté a Klíma o místo za ním na sedmé pozici.

V kategorii M2 obsadil Klakurka první a Klíma druhou příčku. V celkovém hodnocení Českého poháru pro rok 2009 si pozice vyměnili. Český pohár v kategorii M2 vyhrál Jiří Klíma a Václav Klakurka obsadil místo stříbrné.

V kategorii M3 obhájil loňské prvenství další člen AD Pemap Aleš Dedek. K vynikající bilanci letošní sezony je třeba ještě doplnit, že všichni tři se kvalifikovali na letošní mistrovství světa v terénním triatlonu, které se koná jako každý rok na Havaji na ostrově Maui.

(fan)