Bronzový z mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu na přelomu tisíciletí, reprezentant a několikanásobný účastník ME i MS se vrací na jednu sezonu do vrcholového triatlonu.

„Svou aktivní kariéru jsem oficiálně ukončil v roce 2004 z osobních důvodů. Jelikož sportuji od deseti let, byl jsem morálně i psychicky vyčerpán. Chtěl jsem zkusit něco nového. Řekl jsem si, že se ale ve čtyřiceti vrátím a půjdu do veteránů. Na ty se však ještě necítím a chci bojovat s celým startovním polem. Bude mi sice čtyřicet, ale díky sportu jsem mentálně mladý,” řekl Hýzl, kterému vlilo novou krev do žil i sledování olympijských her a výkonů jeho vrstevníků z celého světa.

Přerovský sportovec se neustále udržuje ve skvělé formě a za vše mluví letošní start na mistrovství republiky v plavání, kde byl nejstarší, ale zdaleka ne poslední.

„Bylo mi fajn. Tělo mě poslouchalo a i to byl jeden z faktorů mého návratu,” vysvětlil. Hýzl se chce vrátit na jednu sezonu a zúčastnit se tří stěžejních závodů: kvalifikace na Havaj, což je Ironman v Klagenfurtu na začátku července, mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu v Praze, které se poprvé v historii uskuteční v České republice, no a poté mezi triatlety nejpopulárnějšího závodu, ironmanského mistrovství světa na Havaji.

„Sport ze mě vychoval člověka a s tím, co znám, vím a umím, se dokážu na vrcholné podniky dobře připravit. Řídím se heslem: Nic není nemožné!” dodala ikona přerovského triatlonu, která je držitelem ceny Fair play, udělované Českým olympijským svazem.