„Někteří z našich závodníků, respektive závodnic, se nemůžou soutěží zúčastnit z pracovních či finančních důvodů. Ostatní startovali vždy ve dvou soutěžních kategoriích,“ vysvětluje Jindřich Šejba starší, trenér Fitness AVE Přerov.

Andrea Králová se představila ve Fitness model, kde získala druhé místo, a třetí skončila ve Fitness classic.

Jan Páleníček vystoupal na nejvyšší stupínek ve Fitness mužů a v Kulturistice juniorů byl druhý. Medailovou sbírku dovršil Denis Grohman, který jak ve Fitness mužů, tak i v Kulturistice juniorů vybojoval shodně bronzové medaile.

„Byla škoda, že nám rozhodčí nepovolili start obou juniorů v kategorii Kulturistika muži. Naši sportovci závodí rádi a fyzická i psychická kondice jim nedělá velké problémy,“ říká Šejba.

Nejvíce však lituje toho, že se klubu pro Andreu Královou nepodařilo zajistit finanční prostředky na mistrovství světa. „Po výkonu, který předvedla v Mikulově, by mohla uvažovat o skvělém výsledku na světovém šampionátu ve Španělsku, ale bohužel vše se točí kolem peněz,“ lituje trenér.

Výkony juniorů byly poznamenány přípravou před MS ve Španělsku a USA. Rozhodčí je vůbec nešetřili, což bylo pro sportovce před vrcholem motivující.

Finální příprava před odletem poté začala po dni volna.

„V této části stihneme ještě doladit maximálně soutěžní formu a pokusíme se odstranit alespoň některé chybičky v sestavách, estetickém projevu i postavě, které se ještě objevují. Věřím, že na mistrovství světa udělají přerovští reprezentanti pro Českou republiky skvělý výsledek,“ dodal závěrem Jindřich Šejba starší.

(ave)