VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trenér Zubřic Vlček: Nastavili jsme správnou cestu, časem chceme do šestky

/ROZHOVOR/ Byla to velká neznámá. Extraligový oddíl volejbalistek v Přerově před sezonou prošel razantními změnami. Předsedou se stal do té doby manažer Lubomír Svoboda. Klíčové pak bylo angažování teprve šestatřicetiletého trenéra Radima Vlčka.

5.4.2018
SDÍLEJ:

Trenér přerovských volejbalistek Radim VlčekFoto: Deník/Jan Pořízek

Bývalý asistent kouče KP Brno těžkou úlohu zvládl. S nejmladším týmem v soutěži uhrál osmé místo, dokázal zvednout návštěvnost na domácích zápasech. A mimo jiné si řekl o práci u ženské reprezentace. Nudit se tedy rozhodně nebude. „Kdo do toho sportu nevidí, nedokáže si představit, kolik času to stojí,“ říká v rozhovoru pro Deník.

Pane trenére, jak jste spokojen s první sezonou Přerova pod vaším vedením?
Já jsem na zahájení sezony řekl, že cílem je udržet extraligu, nastavit nějaký trend práce a získat důvěru lidí. Dostali jsme se do play-off, podařilo se nám vydat se určitým směrem. Důkazem jsou povedené turnaje a akce, o které se starají lidé z klubu, což je super. Přilákali jsme lidi na volejbal, na pár zápasů jsme měli tři sta lidí, to je výborné.

Takže jste splnili vše, co jste si vytyčili?
Já jsem trošku zklamaný z toho, že výsledkově jsme mohli uhrát ještě víc. Ale nebuďme nenažraní. Takže vlastně splněno. Když jsem nastupoval, říkal jsem, že to je práce na dva nebo tři roky. Příští rok budou cíle zase vyšší. Za ty dva roky si řekneme, že teprve to je sezona, kdy by měly být vidět výsledky naší práce. Mladé hráčky dorostou, struktura klubu bude nachystaná na to, že se reálně budeme moci prát o prvních šest míst.

Po finanční stránce je na tom klub jak?
Ať chceme nebo ne, ekonomika rozhoduje. Myslím, že po této stránce se klub stabilizoval. Podařilo se nám ušetřit, uhráli jsme výsledky, jaké se dříve uhrály za jiné peníze. Podle mě jsme za ten rok dokázali nastavit, jak to chceme dělat. Víme, co je důležité.

V klubu se vám tedy po prvním roce líbí?
V Přerově se ke mně všichni chovají super. Okolí i hráčky. Jsem mladý, hodně lidí jsem musel přesvědčovat, jestli na to mám nebo ne. Ale ti důležití lidé v klubu za mnou stojí – Stanislav Šmidák, Mirek Lakomý nebo Luboš Svoboda. Ti se ztotožňují s mými názory, pak se vše dělá jednodušeji. Zároveň jsou to lidé, bez kterých by tady volejbal ani nefungoval.

NA TRÉNINKU NEBO V ZÁPASE MŮŽE BÝT ŠÉF JEN JEDEN

Celý tým je velmi mladý, jak jste si s hráčkami rozuměl?
Možná to byla i výhoda, že nejsem o třicet let starší. Holky si o mně určitě zjistily, že jsem byl v KP Brno, že mám nějaké zkušenosti, že jsem jezdil po evropských pohárech. Samozřejmě si něco zkusí. Ale já mám jednu zásadu. Nemám problém být kamarád. Ale když se má rozhodovat, jestli budu kamarád nebo grázl, tak radši pro ně budu ten grázl, aby se dostavil úspěch. Je super mít dobré vztahy mimo hřiště, ale na tréninku a v zápase může být šéf jen jeden. Když někdo nesouhlasí, má prostor po tréninku nebo po zápase se o tom bavit. Když to někdo nepřijme, tak v tom týmu nebude.

Jaké momenty během celé sezony vám utkvěly v paměti?
Měli jsme na začátku těžký los, navíc jsem 7. srpna měl na tréninku tři hráčky. To nebylo jednoduché. Top volejbal v sezoně jsme hráli doma s Brnem. To je přesně zápas, kterým bychom se měli prezentovat. Nevyhráli jsme, ale měli jsme mečbol proti týmu, který bojuje o medaile. Byla plná hala, doprovodná akce, lidi to bavilo, krásný zápas. Byla to reklama na volejbal, tohle tady chceme. Negativně se u mě zapsaly domácí zápasy nadstavby se Šternberkem a Olympem. To byla ostuda, to by se nemělo stávat.

Tým jste víceméně postavili kolem kapitánky Evy Svobodové, která dostala i pozvánku do reprezentace. Podaří se ji v Přerově udržet?
Eva má v Přerově smlouvu. My jí nebráníme, aby odešla, ale kluby v Česku by měly začít dodržovat platné smlouvy. Chtějí Svobodovou, ať za ni zaplatí adekvátní peníze. My řekneme, že za ni chceme třeba půl milionu, a týmy se na nás dívají, jestli jsme normální. Já říkám, že jsme. Chtějí koupit holku, které je dvacet let, patří mezi nejlépe bodující v extralize a má ještě dva roky smlouvu. Pak ty kluby dají nějaké hráčce půl milionu za deset měsíců na platu. Týmy tady přestaly ctít smlouvy. Hráčky podepíší v mládí kontrakty, s rodiči jsou nadšení, a pak se diví, když je nepustíme. Ale proč? Je to smluvní závazek. Já jsem korektní a říkám věci tak, jak jsou. Pracuji pro Přerov a budu hájit jeho zájmy. Hráčka pod smlouvou od nás nebude odcházet za tabulkové nebo ještě nižší ceny. Pak ty smlouvy můžeme zrušit a zavedeme tady kroužky.

Eva Svobodová nicméně má na to, zahrát si i v elitním klubu, je to tak?
Eva má jednu výhodu. Má emoce, to v ženském volejbale často hodně chybí. Je správně drzá. Má na to, aby za rok nebo dva odešla z Přerova třeba i do ciziny. Nebo do top týmu u nás, kde bude hrát o tituly. Nic jí neuteče. Kdyby odešla teď, tak ještě není nachystaná na to být lídr v top týmu. U nás bude dobrý lídr. V sezoně plnila, co jsme od ní čekali.

ZŮSTÁVÁ SVOBODOVÁ I VANDER MEEROVÁ, PŘICHÁZÍ BĚLORUSKA

Jak to bude se zámořskými hráčkami? Zůstávají, nebo se s nimi rozloučíte?
Michelle Gauthierová končí, ale jsem rád, že tady byla. Bojovala s vyšší úrovní volejbalu, ale ukázala nám jiné věci, byla pozitivní a věčně vysmátá, pomáhala nám s mládeží. Makena Schoeneová byla hrozně ráda a poděkovala klubu za příležitost a zkušenosti. Má ale tendenci poznávat jiné kultury. Tuším, že chce do Francie, do druhé nebo třetí ligy. Má tam kamarádku. Megan Vander Meerová by se tady příští rok měla objevit. Domluvení jsme, jen musíme zvládnout papírové věci.

Co působení dalších hráček?
Pokračovat by měla i Kohoutová, Jehlářová, Svobodová, Lucka Zatloukalová, zatím i Gogová. Už teď máme podepsanou Bělorusku Šapovalovou na blok. O příchodu dalších hráček jednáme.

Jak probíhala jednání s novou akvizicí Šapovalovou?
Domlouval jsem ji po druhém čtvrtfinále s Prostějovem asi o půl druhé v noci. Šapovalová nám splňovala přesně to, co jsem chtěl. Je to blokařka, kritérium bylo, že nesmí mít pod 190 cm. Má 195, je pracovitá, umí Anglicky, za dva měsíce se v Polsku naučila Polsky. O náš klub projevila zájem. Taky jednání s agentem bylo výborné. Věřím, že to bude dobrý kup a pomůže nám na síti a v obraně.

Chystáte opět dovést i někoho ze zámoří?
Je možné, že se tady objeví ještě jedna zámořská hráčka, kvůli lepší adaptaci pro Megan. Já teď víc jednám o hráčkách z Běloruska nebo Polska. Ekonomicky je to trošku výhodnější. Doufám, že ten tým poskládáme tak, abychom byli zase o něco výš.

Jaké jsou tedy cíle do další sezony?
Cíle jsou jasné – elitní osmička. Když se do ní nedostaneme, tak je to neúspěch. Hlavně chceme hrát dobrý volejbal, nalákat lidi a dál stabilizovat klub finančně. Taky ještě víc rozjet mládež, abychom vychovávali ještě více talentů.

REPREZENTACE? TOHLE SE NEODMÍTÁ

Teď trošku odbočíme, stal jste se asistentem u ženské reprezentace, je to tak?
S hlavním trenérem nároďáku Zdeňkem Pommerem se známe. Dělali jsme spolu v Olomouci licenci, potkáváme se i nějakou dobu v extralize. Kolem Vánoc mi přišla nabídka, abych s ním spolupracoval u reprezentace. Pokud to bylo jen trošku možné a Přerov mi vyšel vstříc, tak tohle se neodmítá. Co víc chce člověk v trenéřině dosáhnout. Když jsem s volejbalem začínal, ani mě nenapadlo, že budu jednou hlavní trenér v extralize. Víc už je jen angažmá v zahraničí nebo u nároďáku. Je to pro mě čest, můžu taky posbírat zkušenosti, které mohou být cenné i pro přerovský klub. Ten mě v tomto podporuje, za což jsem hrozně rád. Stejně jako žena. Kdo do toho sportu nevidí, nedokáže si představit, kolik času to stojí. Jediné mínus mého působení v Přerově je, že jsem málo s rodinou.

Jak vidíte svou budoucnost u Zubřic?
Teď jsme s klubem domluvení na tři roky. Jeden je za námi, ještě jsou před námi dva. Je tam pak i opce. Může se stát, že tady budu otravovat ještě třeba pět let (úsměv). Smlouvu chci dodržet, práce je rozdělaná, pak se uvidí výsledek.

Na závěr, co byste vzkázal sportovním fanouškům v Přerově?
Když lidi přišli, tak byli super. Bylo to pozitivní. Spousta z nich o nás mluvila dobře, taky ale vím, že další zase kritizují, když se prohrává. To na sportu nemám rád. Budu rád, když se lidi budou na sport v Přerově v prvé řadě chodit bavit a nebudou zbytečně pesimističtí. A taky vzít děti a vést je ke sportu.

Autor: Ivan Němeček

5.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 20 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Pracovník v administrativě. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Náplň práce:, administrativní servisní činnost našim klientům. , , Požadujeme:, cílevědomé a ambiciózní uchazeče, ekonomické zaměření vítáno, praxe v této oblasti výhodou, komunikativnost, spolehlivost, znalost práce na PC, samostatnost, vnitřní motivace, obchodní talent, prodejní dovednosti, bezúhonnost, ŘP B, , Nabízíme:, telefon a notebook, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - pan Július Majerský:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: infozam@seznam.cz; , - telefonicky (08,00 - 20,00hod.) na čísle 604 312 022;, - osobně na adrese: Július Majerský, Jiráskova č.p. 2188, 753 01 Hranice 1. Pracoviště: Július majerský - pracoviště hranice, jiráskova, Jiráskova, č.p. 2188, 753 01 Hranice 1. Informace: Július Majerský, +420 604 312 022.

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků Operátor výroby. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16400 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: agentura@sksbu.cz;, - osobně v kanceláři SKS Business Unit s.r.o., Jiráskova 116, 753 01 Hranice 1, , Místo výkonu práce: Shin Heung CZ s.r.o., Olomoucká 306, 753 01 Hranice. Pracoviště: Sks business unit s.r.o. - pracoviště hranice, olomoucká, Olomoucká, č.p. 306, 753 01 Hranice 1. Informace: Tomáš Hampl, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 400 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15400 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: , příjem a výdej drobného zboží, balení zakázek, práce s PC, komunikace s přepravními službami, komunikace se zákazníky, kompletace produktů. , , Požadujeme: , komunikativnost, samostatnost, chuť pracovat a podílet se na rozvoji firmy, znalost obsluhy PC, , , Nabízíme:, příspěvky na stravování, práci ve stabilní firmě., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: roznovsky@mfp.cz;, - telefonicky na čísle 730 155 969 - pan Rožnovský. Pracoviště: Mfp paper s.r.o., Gen. Štefánika, č.p. 1638, 750 02 Přerov 2. Informace: Jiří Rožnovský, +420 730 155 969.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 23 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Úkoly: příjem, zaskladňování a výdej materiálu a výrobků, vedení skladové evidence v PC, nakládka a vykládka kamionů. , Požadavky: platný průkaz na VZV, víceletá praxe ve skladu (nejlépe automobil. průmysl)a zkušenosti s vedením skladové evidence v SAP výhodou. , Nabízíme: měsíční základní mzdu podle kvalifikace, k ní až 4 200 Kč prémií podle dosažených výsledků, 5 týdnů dovolené, 90 Kč stravenky, firemní akce, příspěvky na dojíždění nebo na ubytování v místě výkonu práce, po roce trvání pracovního poměru zapojení do systému zaměstnaneckých benefitů. Náborový příspěvek 5 000 Kč. Pracoviště: Czech etimex s.r.o.--, Olomoucká, č.p. 306, 753 01 Hranice 1. Informace: Jana Česalová, +420 581 644 552.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vladimír Kočara, trenér HC ZUBR Přerov

Kočara o juniorce Zubrů: Zařadili jsme se mezi top kluby, cílem bude záchrana

Fotbalisté Přerova. Ilustrační foto

Krutý výprask na úvod přípravy. Viktorka dostala od Hulína šestku

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 18:19

Gólman Baníku Laštůvka: Už bychom neměli hrát jen o záchranu

/ROZHOVOR/ V uplynulé ligové sezoně sbíral jednu nulu za druhou a na jaře měl po návratu do fotbalového Baníku Ostrava lví podíl na tom, že se nakonec slezský klub v posledním kole zachránil. Šestatřicetiletý gólman Jan Laštůvka už nechce podobné nervy zažít.

dnes 14:47

Po mně potopa. Jak Andrea Stramaccioni přispěl k úpadku velkoklubu

Panathinaikos Atény. V řeckém fotbale jedna z nejprestižnějších značek. Tedy, ještě pár let zpátky tato rovnice platila, nyní se však dvacetinásobný mistr dostal do hluboké propas nemusí jen tak najít cestu ven. Na pádu slavného klubu se podílel svou šílenou přestupovou politikou také Andrea Stramaccioni.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
2. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
3. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
4. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
5. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
6. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
7. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
8. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
10. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
11. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT