„Vyřazení jsem ještě nepřekousl, ale se sezonou můžeme být spokojení," prozradil trenér Přerova Libor Gálík.

Jeho hodnocení je s odstupem času objektivnější, jak ale sám přiznal, emoce po jednoznačném výsledku čtvrtfinále ještě zdaleka pryč nejsou.

„Já bych řekl, že emoce teprve pracují," usmál se kouč, když hledal příčiny nezdaru vyřazovací části.

„Olymp byl na sérii připravený lépe než my i po taktické stránce. Taky mu nahrávalo, že byl vlastně pořád kousek nad námi. My jsme měli dva sety jasně vyhrát, to jsme si pokazili vlastními chybami. Soupeř plnil výborně taktické pokyny a hrál bez chyb," uznal Gálík.

To, že série s pražským celkem nebude procházka růžovým sadem, dobře věděl už před startem čtvrtfinále. Tým kolem reprezentační smečařky Hodanové zkrátka má své kvality. Lví podíl na postupu Olympu mělo také libero Dostálová.

„Přestože jsme na servisu plnili pokyny výborně, tak Dostálová byla schopná přihrát 
i za hráčky, na které jsme podávali. Z toho jsme málo bodovali. Na síti měli Hodanovou a Novou, to jsou jedny z nejlepších smečařek v extralize. Ukázalo se, že i když jsme je sem tam dokázali ubránit, tak jsme se pak potýkali s tím, s čím celou sezonu, nedokázali jsme to potom položit. Oni tomuhle věřili, hráli pořád to samé, nic nevymýšleli," má jasno lodivod Zubřic.

Prostějovu sebraly set

Jeho tým má přesto za sebou úspěšnou sezonu.

Dokázal porazit Olomouc, Ostravu, v základní části i Olymp, dokonce se mu povedlo sebrat set suverénnímu Prostějovu.

Hodně tomu pomohla obměna nepříliš výrazného a nezkušeného kádru v minulé sezoně.

Přišly hráčky jako Lucie Polášková, Gabriela Tomášeková či Ivana Cebáková.

První jmenovaná se navíc okamžitě stala novou kapitánkou Přerova.

V průběhu sezony se pak v týmu objevila také bývalá reprezentantka Šárka Kubínová.

„Příchody nám určitě pomohly. Změnilo se prostředí, herní projev byl kvalitnější, což dokazují i ty výsledky. Podařilo se nám dostat se do elitní čtyřky. Kromě Prostějova jsme byli schopni porazit všechny týmy," připomněl Gálík.

Jaké bude složení kádru pro další sezonu, se zatím neví, právě o těchto věcech začíná vedení klubu momentálně usilovně jednat.

„Jsou rozjednané některé hráčky. Po minulé sezoně, kdy se kádr obměnil hodně, to chceme konsolidovat. Máme podepsané dvě mladé hráčky. My si nemůžeme dovolit kupovat starší kvalitní hráčky,
musíme jít do toho mládí. Z týmu ale nebyl zatím nikdo vyřazen, je to vše ve fázi jednání
a dalších schůzek," uvedl trenér.

Peněz je málo, lákat chtějí na dobré jméno

Tyto věci jsou pochopitelně především otázkou financí. Zde měl celek Přerova v nedávné době problémy, které by pomalu, jak se zdá, mohly odeznít.

Rozpočet oproti elitním celkům extraligy je ale stále nesrovnatelně nižší. Dostat do klubu hráčku například na reprezentační úrovni je tak velmi obtížné.

„Snažíme se dostat Přerov do těch vyšších pater extraligy 
i kvůli jednáním s potenciálními zájemkyněmi. V zahraničí 
i v extralize jsou ale samozřejmě kluby, které nabízejí holkám větší peníze, než jsme schopni nabídnout my," řekl dále Libor Gálík.

„Musíme budovat dobré jméno klubu. Pak jsme schopni vyjednat i některé přestupy, které pomohou posunout i další mladé hráčky výše. Už letos se nám to povedlo, když přišla Šárka Kubínová, což je bývalá reprezentantka a hráčka, která prošla i předními evropskými kluby. Ukázala nám, kam se holky mohou 
z profesionálního hlediska posunout. Samozřejmě je to otázka peněz. Není to nereálné, ale je to opravdu těžké," dodal na závěr.