Letošní, už dvacátý sedmý ročník prestižního Porsche Carrera Cupu je po dlouhé době s českou účastí – s Přerovanem Tomášem Pivodou.

Jako vůbec prvnímu nováčkovi z Česka a Slovenska se mu povedlo hned v jeho premiéře bodovat, když dojel na desátém místě.

Závodní víkend se vůbec nevyvíjel příznivě, a to jak pro Tomáše, tak i pro celý tým Konrad Motorsport.

„Problém byl zřejmě v pneumatikách, kdy se nepodařilo auto nastavit tak, aby bylo rychlé," vysvětluje Tomáš Pivoda, který byl v kvalifikaci až sedmnáctý. Jeho týmový kolega Dán Michael Christensen dojel dvanáctý a Rakušan Norbert Siedler třináctý.

Vývoj sobotního závodu však pilotům z Konrad Motorsport vyšel bezvadně.

„Rychlost, která nám chyběla na nových pneumatikách, byla kompenzována stabilitou auta na ojetých gumách, což je pro závod velmi důležité," říká Pivoda.

Všichni tři patřili mezi nejrychlejší. Norbet Siedler finišoval jako 6., Michael Christensen dojel 9. a Tomáš Pivoda 10., kdy mu chybělo málo a předjel by i kolegu Christensena.

Nedělní závod se však přerovskému polotovi vůbec nepovedl. Špatně odstartoval, při předjíždění měl drobnou kolizi s Mathiasem Gamaufem, poškodil závěs zadního kola a auto se špatným nastavením geometrie zpomalilo a hůř se ovládalo.

„Následně mi přestala fungovat elektronika převodovky, a tak jsem musel v desátém kole do depa a následně ze závodu odstoupil," lituje.

Christensen dojel dvanáctý a Siedler po výborném výkonu opět šestý.

Po dvou závodech má Tomáš Pivoda šest bodů a je celkově čtrnáctý. Mezi nováčky mu patří sedmá příčka.

Už tento víkend se seriál DTM stěhuje na východoněmecký EuroSpeedway Lausitz. 

(mj)