Frýdek-Místek jste porazily 3:1. Jak jste spokojená s předvedenou hrou týmu?

Cítím, že výkonnostně už jdeme zase nahoru. V prvním setu jsme hrály koncentrovaně, dobře jsme odservírovaly i odblokovaly, jenže ve druhé a třetí sadě jsme se vrátily k výkonům z minulých utkání, čímž jsme pomohly Frýdku se zvednout. Ve čtvrtém setu soupeř naštěstí nějak přestal hrát a my už jsme to nějak doplácaly do vítězného konce.

Ještě stále to tedy nebylo optimální, jak byste si představovaly. V čem je „zakopaný pes“?

V předchozích zápasech nám chyběl kolektivní výkon. Nepomohly jsme si v určitých fázích, když to někomu nešlo. Teď už to je lepší, stále ale děláme zbytečné chyby. Největší náš problém je asi v tom, že z jednoduchých míčů nejsme schopny vytěžit sto procent. Daří se nám to jen v úvodu zápasu, kdy je každý koncentrovaný a myslí na to. Poté už je to horší.

Dvakrát jste venku prohrály a další porážka, navíc doma s Frýdkem-Místkem, by už asi byla hodně špatná. Nesvazovala vás nervozita?

O nervozitu ani tak moc nešlo. Ty předešlé zápasy byly se silnými soupeři – Slavia i Brno hrají doma perfektně, tam není moc co řešit. Byla to škoda, ale na jejich palubovce jsme na ně prostě neměly. Frýdek-Místek je letos více méně stále dole, v té druhé polovině tabulky, navíc u něj jsme vyhrály 1:3, takže jsme věřily ve vítězství i tentokrát.

Nyní, tři kola před koncem základní části, jste páté. Jaká je tedy vaše reálná pozice v extralize?

Myslím si, že nám dost uškodila vánoční přestávka, po ní jsme se nemohly dát tak nějak do kupy. Teď už se ale zase vracíme zpět to té formy, ve které jsme byly na začátku sezony. Prohrály jsme smolné zápasy s Ostravou, které jsme měly vyhrát. Ty body nám teď chybí, ale to čtvrté, páté místo tak odpovídá té naší nynější výkonnosti.

Play-off se blíží a v prvním kole určitě narazíte na nějakého silného soupeře. Koho si tak přejete?

Ono je celkem jedno, na koho narazíme, jestli to bude Brno, Olomouc, Slavia či Olymp. Všechny tyhle týmy mají svou kvalitu.

Myslíte si, že máte na to jít přes čtvrtfinále dál?

Věřím tomu, že forma ještě půjde nahoru. Mám to s trenérem odzkoušené, že vždy na play-off a na takové ty vrcholy sezony bylo družstvo dobře připravené.