Víc už ale ze sebe vydat nemohla, jak sama po závodě řekla, sice byla rezerva v předklonu na cílové čáře, ale už byla v takové křeči, že to prostě nešlo. Ještě ale bude mít možnost limit splnit - čas má do 7. července, kdy se nominace uzavírá. Před námi je o posledním červnovém víkendu MČR mužů a žen a nebo 5. července Mezistátní utkání dorostu, kam se Tichá svým výkonem kvalifikovala.

| Video: Youtube

Rekordy štafet

Byla také členkou úspěšné štafety juniorek na 4x400 metrů. Necelé dvě hodiny po doběhu individuálního závodu finišovala a pomohla naší štafetě vybojovat nejen pěkné 11. místo, ale hlavně čas 4:01,32 min a další přerovský rekord od juniorek až po ženy. Ten kvarteto Daniela Vojtěchovská, Adéla Kubálková, Adéla Školová a Tereza Tichá vylepšilo o více než 13 vteřin. Poslední čtvrtstoletí tady takto rychlá štafeta nebyla!

A u štafet ještě zůstaneme. Přerovští dorostenci si naplánovali obě dvě štafety. Lépe se umístili v té na 4x100 m, když čtveřice Jonatan Kouba, Jan Knap, Antonín Kříž a Adam Kolář doběhla desátá a o 1,5 vteřiny vylepšili vlastní přerovské dorostenecké maximum (44,54 s).

Rekord padl také na 4x400 m - čas 3:35,31 min řadí naše hochy na dvanácté místo v ČR a na čelo přerovských tabulek dorostenců. I tady smazali poněkud letitý výkon z roku 2001. V juniorských tabulkách se jim povedla menší kuriozita, když rekord na setinu přesně vyrovnali. Běželi Adam Kolář, Jan Knap, Lukáš Rybníček a Jonatan Kouba.

Trojskokanka osmá

Z nabité soutěže trojskokanek si osmé místo odvezla dorostenka Tereza Skřečková. Nejdále dolétla ve druhé sérii na 11,15 m - je to jeden z jejích nejlepších výkonů v kariéře, za osobákem zaostala jen o 8 cm.

Nejen se soupeři, ale i s bolavým loktem bojoval dorostenec Jonatan Kouba. Oštěp poslal do vzdálenosti 46,12 m a obsadil až patnácté místo. Za normálních okolností přitom mohl bojovat o finálovou osmičku.

Spokojený s osmnáctým místem a hlavně osobním rekordem byl další z dorostenců Jan Knap. Na stodesítce překážek se posunul na 15,37 s a v dlouhodobých tabulkách Přerova mu patří už čtvrté místo.

Rovněž osmnáctý se umístil junior Matěj Pěček na čtyřstovce, ale závod mu nevyšel podle představ - čas 51,33 s není ani lepší jak letošní maximum.

Autorka: Martina Koutňáková