Hráčky přijedou do Přerova bojovat ještě o poslední body před Australian Open. Loni se z turnajového vítězství radovala přerovská dlouhonohá kráska Tereza Hladíková, která se bude snažit letos titul obhájit. Bude to mít ale nesmírně těžké, je totiž nasazena až jako hráčka číslo 16.

Zubr cup má na svou dotaci nadstandardní obsazení, vždyť přijede hned šest hráček z první světové dvoustovky. Jedničkou turnaje je Britka Elena Baltacha, která je průběžně na 89. pozici žebříčku WTA. Druhou nasazenou je letos čtyřiadvacetiletá Sandra Záhlavová s rankingem 104.

Na vítězku čeká šek v hodnotě 2940 USD a 50 bodů do WTA, pro poraženou finalistku je přichystaná částka 1666 USD a 34 bodů do žebříčku.

Turnaj má 20 nasazených hráček. K nim přibude osmička kvalifikovaných a čtyři hráčky na divokou kartu. Mezi mini bude i v současnosti největší přerovská naděje, patnáctiletá Pernilla Mendesová.

V pondělí 30. listopadu a v úterý 1. prosince začne turnaj kvalifikací, ve středu 2. prosince se poté rozběhne hlavní soutěž. Všechny hrací dny mají začátky v deset hodin. Samotné finále je na programu v neděli 6. prosince rovněž od 10 hodin.