Počet týmů se na poslední chvíli zvýšil a nadělal pořadatelům nemalé potíže vzhledem k tomu, že dvě skupiny budou mít pět družstev a program se tím proti plánu natáhne.

Hrací program zahajuje už v pondělní ráno v 8.30 a další střetnutí potom po obědě ve 14 hodin. Tyto hrací časy budou každý den až do pátku, kdy bude šampionát ukončen.

V pondělí večer bude ve 20 hodin celé mistrovství zahájeno za účasti přestavitelů statutárního města Přerov, generality ČD, vedení USIC a dalších osobností. Mezinárodní sportovní organizace železničářů USIC sdružuje celkem 25 zemí a sportovní mistrovství jsou v olympijských cyklech pořádána v celé dlouhé řadě sportů.

K největším favoritům mistrovství by měla podle odborníků patřit i Česká republika, která je obhájcemtitulu z posledního šampionátu v Itálii. Dále je k favoritům počítána Francie, Rusko a Indie.

Nejlepší také budou nasazeni do čela skupin. Nominační turnaj naší reprezentace se konal nedávno v Přerově a po něm je známa čtveřice hráčů, která bude ČR zastupovat.

Podle organizátorů jsou v týmech i tenisté z popředí národních žebříčků. Na všechna utkání, která se budou hrát najednou na osmnácti kurtech, je vstup volný.