Turnaj hráčů do osmnácti let přilákal bezmála 200 chlapců a dívek z dvaadvaceti zemí a někteří z nich mohou v budoucnu okupovat i přední příčky okruhů ATP a WTA.

Junioři Chlapecké části turnaje se zúčastnilo pět hráčů reprezentujících domácí TK Precolor Přerov. Kvalifikačními boji neprošel Ferdinand Dolanský, naopak Otakar Lucák a Sergey Pershin se mohli radovat z postupu do hlavního pavouka.

V něm však nezazářili a vypadli hned v prvním kole. Nevedlo se ani Ondřeji Hynkovi a Marku Budošovi, kteří napodobili klubové kolegy a svou pouť ukončili rovněž v úvodním kole.

Ve finále se proti sobě postavili Rus Stanislav Vovk a Brit Daniel Smethurst. O vítězi musela rozhodnout až závěrečná třetí sada, kterou vyhrál 209. junior světa Smethurst 6:1.

Do deblové části turnaje se přihlásili tři Přerované. Nejdále z nich došli Ondřej Hynek s Adamem Fabíkem, kteří vypadli ve čtvrtfinále.

Do druhého kola se dostal pár Marek Budoš - Jan Satral, tam ale prohrál až v super tiebreaku 8:10. Již první kolo se stalo osudným dvojici Otakar Lucák - Pavel Liška, která prohrála hladce ve dvou setech.

Finálové utkání proti sobě svedl britský pár James Mathew - Daniel Smethurst s rusko-ukrajinskou dvojkou Stanislav Vovk - Eugeny Donskoy. Z prvenství na turnaji se nakonec radoval druhý jmenovaný pár, který zvítězil 6:1 a 7:6.

Juniorky Šest domácích hráček zasáhlo do dívčí části turnaje. Pět z nich se ale muselo kvalifikovat, což zvládla jen Eva Husáková. Zbylé kvarteto se s turnajem muselo rozloučit.

V prvním kvalifikačním kole vypadly Lucie Fleischmannová, Eleni Siviridi a Lucie Nesvadbová. Do kvalifikačního finále se dostala Barbora Matusová, která ale bohužel kvůli zranění do rozhodujícího utkání nenastoupila.

V hlavním pavouku se dlouho neohřála mladá přerovská naděje Pernilla Mendesová, jež vypadla hned v prvním kole. V kole druhém ji napodobila poslední domácí hráčka Eva Husáková, která nestačila na Moniku Tůmovou a prohrála 5:7, 2:6.

O titul si to nakonec rozdaly první nasazená Hana Orlik z Běloruska a čtrnáctiletá Zarina Diyas z Kazachstánu, která trénuje v Česku. Papírové předpoklady se ve finále nenaplnily a z vítězství 7:5 a 6:3 se nakonec radovala druhá jmenovaná hráčka.

Do čtyřhry se zapojil jen jeden pár reprezentující přerovský tenisový klub, a to Lucie Fleischmannová a Eva Husáková. Ty však vypadly hned v úvodním kole po porážce dvakrát 4:6.

Do finále se probojovaly první nasazená dvojice Anna Arina Marenko - Hana Orlik a slovenské hráčky Zuzana Luknarová s Karin Morgosovou. Favoritky turnaje nenechaly nic náhodě a porazily slovenský pár 6:0 a 6:3.

„Turnaj se odvíjel bez větších problémů a jsem s ním spokojen. Všichni si navíc pochvalovali ubytování v hotelu Jana,“ řekl stručně Petr Huťka mladší, ředitel turnaje.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika