Již ve druhém kole se pořádně nadřel, když ve třech setech zdolal Santose Gonzálese Pabla. Klíčový zápas poté přišel v semifinále, kdy proti němu nastoupil spoluhráč z TK Precolor Přerov Jaroslav Pospíšil, kterého porazil 6:2, 6:7 a 6:4.

Ve finále však na Lukáše čekal největší „oříšek“ a to Španěl Jean Lopez, který letos vypadl na Rollan Garros ve druhém kole s Novakem Djokovičem. Začátek utkání se Rosolovi vůbec nevydařil, když prohrál své dvě podání.

Zbraně však nesložil, vývoj setu dorovnal a zvítězil v tiebreaku. Druhý set již poté opanoval, když soupeře smetl z kurtu v poměru 6:1.

„Je to zatím můj životní výsledek, za který jsem si do žebříčku ATP připsal padesát pět bodů a z 238. místa jsem poskočil na 189. pozici,“ řekl Rosol, který se nyní připravuje na mistrovství republiky na antuce, kde bude obhajovat loňské prvenství.