Stal se mistrem republiky na antuce, se svým klubem obhájil v extralize druhou pozici a dostal reprezentační pozvánku na baráž Davisova poháru proti Švýcarsku.

Proto jsme se ho zeptali, jak on sám je spokojen s tenisovým rokem 2007.

ROZHOVOR

Letos jste se stal mistrem České republiky ve dvouhře. Nebyl turnaj poznamenán neúčastí české tenisové špičky?

Letos se mi podařilo stát se poprvé mistrem České republiky na antuce, ale už v minulosti v roce 2005 jsem vybojoval halový titul v Plzni a v osmnácti letech jsem vyhrál juniorské mistrovství v Praze.

Tento rok jsem od Rieter cupu moc neočekával, protože jsem odjížděl do Ústí nad Orlicí jen s dvoudenním tréninkem, jelikož mě sužovala nemoc.

Zápas od zápasu jsem se ale lepšil a nakonec se mi podařilo zvítězit. Nemyslím si však, že letos bylo menší obsazení na mistrovství, každý rok bývá téměř stejné s výjimkou pár hráčů.

Poté přišla extraliga. S Tenisovým klubem Precolor Přerov jste vybojoval druhou příčku, když vás až ve finále zastavil Prostějov…

Extraliga se nám letos vydařila, stejně jako minulý rok, kdy jsme skončili také druzí. Myslím si, že se to dá považovat za úspěch, když jsme porazili dva favorizované kluby ve skupině, kterými byly Real-sport Nymburk a ČLTK Praha.

Co se týká mých zápasů, tak se také zlepšovaly den ode dne. V úvodním dnu extraligy jsem podlehl Čapkovičovi, ale potom jsem už porazil Hernycha, Friedla a Holendu.

Ve finále, kde jsme nastoupili proti favorizovanému Prostějovu, jsem porazil Jarko Nieminena (FIN, 25 ATP) 6:0 5:7 6:4.

Dobré výsledky znamenaly reprezentační pozvánku na baráž Davisova poháru proti Švýcarsku, za které hrála i tenisová jednička Roger Federer. Příležitost jste sice nedostal, protože vše odehráli Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem, ale i tak to pro vás musela být obrovská zkušenost…

Ano, byla to pro mě velká pocta být s týmem, do nějž se po třech letech vrátil Radek Štěpánek, a ještě k tomu jsme hráli po devíti letech proti favorizovanému Švýcarsku v Sazka Aréně v Praze. Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoci zvítězit a být jim nápomocen.

Nedávno jste obhájil ve Francii na turnaji dotovaném 15 000+H USD dvouhru i čtyřhru, takže letos máte formu opravdu skvělou…

Ve Francii se mi podařila obhajoba.Otýden později jsem hrál Chalenger 25 000+HUSDv Barnstaple v Anglii, na kterém se mi podařilo porazit Andrease Becka (GER) a Laurenta Recourderce (FRA), a tím jsem získal dalších 12 ATP bodů.

Dalo by se říci, že toto byly mé poslední velké turnaje v sezoně.

Co máte v plánu ve zbytku roku?

Tento rok ještě plánuji poslední dva turnaje, a to začátkem prosince ve Frýdlantu nad Ostravicí a v Opavě, kde mě čeká ještě obhájit 21 bodů. Poté se už budu připravovat na další sezonu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika