Byla opět rozdělena do dvou skupin a vždy pouze ten nejlepší tým postoupil do finále. Jasným a jediným favoritem na mistrovský titul byl TK Agrofert Prostějov, jenž svou roli do puntíku splnil.

Velkého úspěchu však dosáhl i TK Precolor Přerov, který již třetí rok po sobě vybojoval stříbrné medaile.

Ostravská skupina, kde hráli členové TK Precolor Přerov, Beskydský tenisový klub, LTC Pardubice, TK Sparta-PSK Olymp Praha a TK Spartak Jihlava, byla velice vyrovnaná a každý mohl porazit každého.

V prvním utkání se Přerov postavil proti Pardubicím a zvítězil 5:2. Poté nastoupil proti Beskydskému tenisovému klubu a svou povinnost porazit i tento tým zvládl v poměru 5:1.

Nevyzpytatelnou Jihlavu zdolal hladce 6:0 a v posledním utkání, ve kterém se rozhodovalo o postupu do finále, nastoupil proti TK Sparta-PSK Olymp Praha. Jednalo se o nevyrovnanější střetnutí, ovšem přerovský tým ukázal svou sílu a bojovného ducha, zvítězil 5:2 a postoupil do finále, kde již na něj čekal »nadupaný« Prostějov, jasný vítěz své domácí skupiny.

„I když jsme v Prostějově prohráli 0:6, tak jsme tam odehráli skvělá utkání. Rosol dokonale potrápil Berdycha a Pospíšil zahrál skvěle proti Finovi Nieminenovi. I Voráčová proti Cibulkové sehrála pěkné utkání, takže s výkonem jsem spokojen. Neudělali jsme v Prostějově žádnou ostudu.”

„Myslím, že kdyby se dali dohromady všichni nejlepší hráči ostatních družstev, tak by na Prostějov udělali maximálně tak dva až tři body,” přiblížil finále Petr Huťka starší, prezident přerovského tenisového klubu.

Stříbrná sestava TK Precolor Přerov: Lukáš Rosol, Adrian Ungur, Pavel Šnobel, Jaroslav Pospíšil, Adam Vejmelka, Grzegorz Panfil, Jiří Školoudík, Renata Voráčová, Zuzana Ondrášková, Tereza Hladíková, Simona Dobrá, nehrající kapitán Petr Huťka mladší a trenér Ctislav Doseděl.

„Vyrovnanost družstva, šíře kádru a vynikající výkony děvčat byly základem toho, že jsme vyhráli základní skupinu, kde jsme určitě papírovými favority nebyli. Splnili jsme si tak svůj cíl dostat se do finále a to si myslím, že jsme si zasloužili nejenom výkony na dvorcích, ale celkovou morálkou a tím, že jsme měli soustředění před extraligou a vzali jsme to zcela vážně,” dodal prezident klubu.

Ze stříbrného týmu zhodnotil letošní extraligu Lukáš Rosol, přerovský hráč číslo jedna: „V základní skupině jsme odehráli solidní zápasy a jsme rádi, že jsme zase porazili Prahu, protože mezi českými a moravskými kluby je vždy rivalita. Chtěli jsme však hlavně obhájit stříbrnou pozici z předchozích dvou let, což pro nás bylo stěžejní.

Nepočítali jsme, že bychom poté mohli ve finále porazit Prostějov, protože ten byl obrovským favoritem celé extraligy, jelikož měl nakoupeno mnoho kvalitních hráčů, dokonce i z první světové třicítky. Je to ovšem nefér oproti ostatním týmům, ale bohužel je to tak. V příštích letech se to třeba podaří ustanovit, že budou jen dva zahraniční hráči, což by bylo pro český tenis určitě lepší.”