Kvalita turnaje byla obrovská a Češky rozhodně nepatřily mezi favoritky. „Hrálo se na nejvyšší úrovni, jakou jsem ve své kariéře zatím zažila. Nikdo příliš nečekal, že bychom v takové konkurenci mohly zvítězit," prozradila Jehlářová.

Češky kromě ruského výběru skolily i podobně kvalitní Polky, s nimiž se navíc potkají v kvalifikaci na mistrovství Evropy. „Rusky a Polky nejsou zvyklé prohrávat," připomněla talentovaná blokařka.

Českým kadetkám hodně pomohla i výborná a profesionální příprava, která tak dává mladým reprezentantkám šanci prosadit se nejen na podobných akcích, ale i v budoucí kariéře.

„Velký dík patří našemu trenérskému týmu Erik Neshoda, Lenka Fabikovičová a Jindřich Pavlík. Turnaj byl vyvrcholením půlroční přípravy na soustředěních, ať už v Česku nebo v Itálii. Společně jsme zamakali a podporovali se i v těžkých momentech. Rozhodně nám pomohla i hra v domácím prostředí," podotkla hráčka Volejbalu Přerov.

A co ji v nejbližší době čeká? „S reprezentací kadetek utkání v první lize žen, k tomu pár přátelských zápasů. Na Vánoce se koná tradiční turnaj MEVZA (další prestižní mezinárodní akce kadetek, pozn. red.) a konečně v druhém lednovém víkendu kvalifikace na mistrovství Evropy, kde se setkáme s Polskem, Litvou a Estonskem," uzavřela Magdaléna Jehlářová.

Konečné pořadí turnaje:

1. Česká republika
2. Rusko
3. Polsko
4. Slovensko
5. Maďarsko
6. Česká republika B