Po delší odmlce se v mistrovském závodu představil i Petr Švestka: „Chtěl jsem vše vyzkoušet před závodem mistrovství Evropy v Přerově.“

To byl hlavní důvod Švestkovy účasti. Jenže opět dopadl nevalně, když odstoupil z finálové jízdy.

„Startoval jsem ze čtvrtého místa. Viděl jsem mezeru dostat se na druhou příčku, chytil jsem ale ránu na přední kolo. Auto poté začalo být neklidné. Když jsem dojel do jediné nerovnosti na trati, auto bylo neschopné rovnosti dopadu. Odstoupil jsem tedy radši hned v prvním kole,“ přiblížil Švestka své krátké působení ve finálové jízdě.

Z vítězství se nakonec radoval v Divize 3A do 1600 ccm Vít Nosálek před Tomášem Pospíšilíkem a Markem Sekaninou. V kubatuře do 4000 ccm zvítězil na domácí trati Boris Vaculík. Druhý v cíli byl Petr Bartoš a třetí Roman Keřka.

Plechovým speciálům kraloval Jan Bartoš před Martinem Svobodou a Štěpánem Horčičkou. Závod juniorů vyhrál Maďar Kristian Szabó. Druhý v cíli byl Karel Kupec a třetí projel pod šachovnicovým praporem Matyáš Zeman. Poslední závod domácího mistrovství se jede až první říjnový víkend v Sedlčanech.

Teď se zraky všech příznivců autokrosu upínají především na mistrovství Evropy. Do konce šampionátu chybí už jen čtyři závody. O tomto víkendu se jede ve Francii a 5. – 6. září přivítá Přerovská rokle evropskou elitu na osmém závodu mistrovství starého kontinentu.